"Ingliz tili o‘qitishda ijodiy va tanqidiy fikrlash va o‘ziga ishonchni rivojlantirish" mavzusidagi xalqaro konferensiyaning yakuni
Urganch davlat universitetida 5-6 may kunlari bo'lib o'tgan ushbu xalqaro amaliy anjumanning bugun 6-may sanasida yakunlovchi bosqichi madaniy tadbir bilan o'z nihoyasiga yetdi. Tadbirda "Access" dasturida ishtirok qilayotan Urganch shahri hamda Qo‘shko‘pir tumani maktab o‘quvchilari turli xil milliy qo‘shiq va raqslar, opera va sahna ko‘rinishlari bilan chiqishlar qildilar.
Tadbir so‘nggida universitetning Ilmiy ishlar va innovatsiyalar bo‘yicha prorektori Z.Ibragimov so‘zga chiqib, anjuman ishtirokchilarini ushbu ingliz tili o‘qitishning dolzarb masalalariga bag‘ishlangan anjumanning muvaffaqiyatli yakunlanganligi bilan samimiy qutladi va ular tomonidan amalga oshirilgan mazmunli ma’ruza, taqdimotlar hamda faol ishtirok uchun universitet ma’muriyati nomidan minnatdorlik bildirdi. So‘ngra prorektor Z.Ibragimov va Xorijiy filologiya fakulteti dekani Z.Jumaniyazovlar anjuman ishtirokchilariga sertifikat va faxriy yorliqlar topshirdilar.

The end of the international conference on "Development of creative and critical thinking and self-confidence in English language teaching"
Today, on May 6, the final stage of this international practical conference, which took place at Urganch State University on May 5-6, came to an end with a cultural event. At the event, schoolchildren of Urganch city and Koshkopir district, participating in the "Access" program, performed various national songs and dances, opera and stage performances.
At the end of the event, Z. Ibragimov, vice-rector for Research and Innovation of the university, made a speech and sincerely congratulated the participants of the conference on the successful completion of the conference on the current issues of English language teaching and the meaningful report made by them and expressed gratitude on behalf of the university administration for presentations and active participation. Then the vice-rector Z. Ibragimov and the dean of the Faculty of Foreign Philology Z. Jumaniyazov handed over honorary certificates to the participants of the conference.