"Ingliz tili o‘qitishda ijodiy va tanqidiy fikrlash va o‘ziga ishonchni rivojlantirish" mavzusidagi xalqaro konferensiyaning yakuni
Urganch davlat universitetida 5-6 may kunlari bo'lib o'tgan ushbu xalqaro amaliy anjumanning bugun 6-may sanasida yakunlovchi bosqichi madaniy tadbir bilan o'z nihoyasiga yetdi. Tadbirda "Access" dasturida ishtirok qilayotan Urganch shahri hamda Qo‘shko‘pir tumani maktab o‘quvchilari turli xil milliy qo‘shiq va raqslar, opera va sahna ko‘rinishlari bilan chiqishlar qildilar.
Tadbir so‘nggida universitetning Ilmiy ishlar va innovatsiyalar bo‘yicha prorektori Z.Ibragimov so‘zga chiqib, anjuman ishtirokchilarini ushbu ingliz tili o‘qitishning dolzarb masalalariga bag‘ishlangan anjumanning muvaffaqiyatli yakunlanganligi bilan samimiy qutladi va ular tomonidan amalga oshirilgan mazmunli ma’ruza, taqdimotlar hamda faol ishtirok uchun universitet ma’muriyati nomidan minnatdorlik bildirdi. So‘ngra prorektor Z.Ibragimov va Xorijiy filologiya fakulteti dekani Z.Jumaniyazovlar anjuman ishtirokchilariga sertifikat va faxriy yorliqlar topshirdilar.

Завершение международной конференции на тему "Развитие творческого и критического мышления и уверенности в себе при преподавании английского языка"
Сегодня, 6 мая, завершился культурным мероприятием завершающий этап этой международной практической конференции, которая проходила в Ургенчском государственном университете 5-6 мая. На мероприятии школьники города Ургенч и Кушкупирского района, участвующие в программе «Access», исполнили различные национальные песни и танцы, оперные и эстрадные номера.
В завершение мероприятия выступил проректор по научной работе и инновациям университета З. Ибрагимов, который искренне поздравил участников конференции с успешным завершением конференции по актуальным вопросам преподавания английского языка и содержательный доклад, сделанный ими, и выразил благодарность от имени администрации университета за доклады и активное участие. Затем проректор З.Ибрагимов и декан факультета Иностранной филологии З.Джуманиязов вручили участникам конференции почетные грамоты.