Germaniyaning Martin Lyuter universiteti professorlari bilan rektor uchrashuvi boʻlib oʻtdi
Mehmonlar ushbu kunlar mobaynida universitetimiz bilan yaqindan tanishdilar.  Xususan,  KRASS Agromaslahat markazida olib borilayotgan loyihalar shuningdek,  “Tuproqshunoslik va agronomiya”, “Geografiya”, “Biologiya” hamda “Kimyo” kafedralarida mavjud laboratoriyalarda boʻlib, u yerdagi imkoniyat va sharoitlarni guvohi boʻldilar.
Tanishuvlar natijasi oʻlaroq, bugun, 11-may kuni UrDU rektori Baxrom Abdullayev bilan uchrashib, ikki universitet oʻrtasida hamkorlik aloqalarini mustahkamlash borasida kelishib oldilar. Jumladan, Tabiiy fanlar hamda Bioinjeneriya va oziq-ovqat xavfsizligi fakultetlari bilan ilmiy-tadqiqot ishlari va talaba almashinuvi boʻyicha hamkorlik qilish dasturlarini yoʻlga qoʻyish kelishildi.
Shuningdek, Martin Lyuter universiteti va Urganch davlat universiteti Tabiiy fanlar fakulteti o‘rtasida 2020-yilda ishlab chiqilgan akademik va madaniy hamkorlikni yanada rivojlantirish borasida fikrlar bildirildi.
urdu.uz, Germaniyaning Martin Lyuter universiteti professorlari bilan rektor uchrashuvi boʻlib oʻtdi

Состоялась встреча ректора с профессорами Университета Мартина Лютера Германии
Как мы сообщали ранее, 8-11 мая с.г. наш университет посетили доктор Михаэль Цирдт и Дороти Кляйг, профессора Немецкого университета Мартина Лютера Галле-Виттенберг.
В эти дни гости знакомились с нашим университетом. В частности, они ознакомились с проектами, реализуемыми в Центре агроконсалтинга KRASS, а также посетили лаборатории кафедр «Почвоведение и агрономия», «География», «Биология» и «Химия» и воочию увидели возможности и условия там.
По итогам встречи сегодня, 11 мая, они встретились с ректором УрГУ Бахромом Абдуллаевым и договорились об укреплении сотрудничества между двумя вузами. В частности, достигнута договоренность о создании программ сотрудничества по исследованиям и обмену студентами с факультетами Естественных наук, Биоинженерии и пищевой безопасности.
Также были высказаны мнения о дальнейшем развитии академического и культурного сотрудничества, сложившегося в 2020 году между университетом Мартина Лютера и факультетом Естественных наук Ургенчского государственного университета.