QS reyting tashkiloti tomonidan seminar-trening o'tkazildi
Bugun, 20-iyun sanasida Urganch davlat universitetida "QS World University Rankings by Subject 2023" mavzusida QS reyting tashkilotining mintaqaviy konsultantlari Dara Bukhtoyarova va Nilly Castano tomonidan seminar-trening o'tkazildi.
Seminarda UrDU Ilmiy ishlar va innovatsiyalar boʻyicha prorektori Z.Ibragimov, Xalqaro reytinglar bilan ishlash bo'yicha bo'lim boshlig'i S.Raximov va fakultetlarning Ilmiy ishlar va innovatsiyalar bo'yicha dekan o'rinbosarlari ishtirok etdilar.
Seminarda fan sohalari reytinggi metodologiyasini tushuntirish boʻyicha maʼruzalar tinglandi. QS reyting tashkiloti bilan kelgusidagi hamkorlik masalalari muhokama qilindi. Trening davomida qatnashuvchilar o’zlarini qiziqtirgan savollariga javob olishdi.

Семинар-тренинг провела рейтинговая организация QS
Сегодня, 20 июня, Дара Бухтоярова и Нилли Кастано, региональные консультанты рейтинговой организации QS, провели в Ургенчском государственном университете семинар-тренинг на тему «Тематический рейтинг университетов мира QS 2023».
В семинаре приняли участие проректор по научной работе и инновациям УрГУ З.Ибрагимов, начальник отдела международных рейтингов С.Рахимов и заместители деканов факультетов по научной работе и инновациям.
На семинаре были прослушаны лекции по методологии рейтингования научных направлений. Обсуждены вопросы дальнейшего сотрудничества с рейтинговой организацией QS. В ходе тренинга участники получили ответы на свои вопросы.