Bugungi kunda yoshlarning hayotda o‘z o‘rnini topishi uchun sharoitlar yaratish, ularni har tomonlama qo‘llab-quvvatlash eng dolzarb masalaga aylanmoqda. Ana shunday xayrli ishlarning uzviy davomi boʻlgan navbatdagi tashrif joriy yil 25-iyul kuni boʻlib oʻtdi.
Unda masʼullar nogironligi boʻlgan yoshlar, jumladan, Shovot tumani “Ijtimoiyat” mahallasida yashovchi Zumrad Nurmetova, “Poʻlat” mahallasida yashovchi Shahnoza Yusupova hamda “Gulshan” mahallasida yashovchi, ijtimoiy himoyaga muhtoj Allaberganov Abrorning xonadonlarida boʻldilar.
Tashrif chog'ida rektor yoshlar bilan samimiy suhbat qurib, ularni qiynayotgan muammolari, qiziqishlari haqida so'radi. Ijtimoiy ahvolini oʻrganib, oziq-ovqat mahsulotlari, shuningdek, Abrorning bo'sh vaqtlarida qo'shimcha daromad topishiga ko'maklashish maqsadida qishloq xo'jaligi uchun bo'lgan zarur texnik uskuna taqdim etildi.

Ректор Ургенчского государственного университета Бахром Абдуллаев продолжает посещать дома молодых людей, относящихся к красной категории, проживающих в микрорайоне Шавот, прикрепленном к университету
Сегодня создание условий для поиска молодыми людьми своей роли в жизни и их всесторонняя поддержка становятся наиболее актуальной задачей. Очередной визит, ставший продолжением таких добрых дел, состоялся 25 июля этого года.
Сотрудники посетили квартиры молодых инвалидов: Зумрада Нурметова, проживающего в микрорайоне "Ижтимоят", Шахнозы Юсуповой, проживающей в микрорайоне "Полат", и Аллаберганова Аброра, проживающего в микрорайоне "Гульшан" и нуждающегося в социальной защите.
В ходе визита ректор искренне пообщался с молодыми людьми, расспросил их о проблемах и интересах. Для того чтобы Аброр мог получать дополнительный заработок в свободное время, после изучения его социального положения ему были вручены продукты питания и необходимое техническое оборудование для ведения сельского хозяйства.