Urganch Davlat universiteti “Madaniyat saroyi”da "Bayrog‘im-g‘ururim" mavzusida ma’naviy-ma’rifiy tadbir tadbir o‘tkazildi
2019 yil 18 noyabr kuni Urganch Davlat universiteti “Madaniyat saroyi”da “O‘zbekiston Respublikasining Davlat bayrog‘i to‘g‘risida”gi Qonun qabul  qilinganining 28 yilligi  munosabati bilan "Bayrog‘im-g‘ururim" mavzusida ma’naviy-ma’rifiy tadbir tadbir o‘tkazildi.  Unda UrDU Yoshlar bilan ishlash bo‘yicha prorektori S.Davletov, Tarix  fakulteti "Milliy g‘oya, ma’naviyat asoslari, huquq ta’limi" kafedrasi o‘qituvchisi V.Sapaev, Tarix kafedrasi o‘qituvchisi U.Xo‘jamurotovlar ma’ruza qilishdi. Tadbirda fakultetlar dekan muovinlari va talabalar ishtirok qilishdi. Tadbirning ikkinchi qismida San’atshunoslik fakulteti talaba-yoshlari ijodiy chiqishlarni ham amalga oshirishdi.

Во Дворце культуры Ургенчского государственного университета прошло духовно-просветительское мероприятие на тему «Флаг-гордость»
18 ноября 2019 года во Дворце культуры Ургенчского государственного университета в связи с 28-летием принятия Закона «О государственном флаге Республики Узбекистан» Образовательное мероприятие было проведено. Проректор по делам молодежи УрГУ С.Давлетов, преподаватель кафедры «Национальная идея, основы духовности, юридическое образование» исторического факультета В.Сапаев, преподаватель истории У.Хожамуротов Они постились. В мероприятии приняли участие деканы и студенты факультетов. Во второй части мероприятия также выступили студенты факультета искусств.