Urganch Davlat universiteti “Madaniyat saroyi”da "Bayrog‘im-g‘ururim" mavzusida ma’naviy-ma’rifiy tadbir tadbir o‘tkazildi
2019 yil 18 noyabr kuni Urganch Davlat universiteti “Madaniyat saroyi”da “O‘zbekiston Respublikasining Davlat bayrog‘i to‘g‘risida”gi Qonun qabul  qilinganining 28 yilligi  munosabati bilan "Bayrog‘im-g‘ururim" mavzusida ma’naviy-ma’rifiy tadbir tadbir o‘tkazildi.  Unda UrDU Yoshlar bilan ishlash bo‘yicha prorektori S.Davletov, Tarix  fakulteti "Milliy g‘oya, ma’naviyat asoslari, huquq ta’limi" kafedrasi o‘qituvchisi V.Sapaev, Tarix kafedrasi o‘qituvchisi U.Xo‘jamurotovlar ma’ruza qilishdi. Tadbirda fakultetlar dekan muovinlari va talabalar ishtirok qilishdi. Tadbirning ikkinchi qismida San’atshunoslik fakulteti talaba-yoshlari ijodiy chiqishlarni ham amalga oshirishdi.

In the Palace of Culture of Urgench State University was held a spiritual and educational event on the theme "Flag-pride"
On November 18, 2019, at the Palace of Culture of Urgench State University in connection with the 28th anniversary of the adoption of the Law "On the National Flag of the Republic of Uzbekistan" An educational event was held. Vice-Rector for Youth Affairs of the UrSU S. Davletov, the teacher of the department "National idea, bases of spirituality, law education" of the Faculty of History V.Sapaev, teacher of History U.Khojamurotov they fasted. The event was attended by the deans and students of the faculties. In the second part of the event, the students of the Faculty of Arts also made their performances.