Talabalarimiz surdotarjimonlik kurslarini muvaffaqiyatli tugatishdi
Bugungi kunda surdotarjimonlik faoliyati keng tarqalayotgan sohalardan biridir. Ushbu faoliyatga universitetimiz talabalari ham katta qiziqish bildirishmoqda.
Jumladan, Urganch shahar "Ishga marhamat" monomarkazidagi surdotarjimonlik o'quv kurslarida Urganch davlat universitetining bir guruh talabalari va xodimlari ta'lim oldilar hamda qisqa muddatda surdo-pedagog sertifikatlarini qo'lga kiritdilar.
Endilikda bu talabalarimiz nogironligi bor tengqurlariga darslarni puxta o'rganishlarida yaqinda ko'mak berishiga aminmiz.

Наши студенты успешно прошли курсы сурдоперевода
Сегодня деятельность по сурдопереводу является одним из направлений, получивших широкое распространение. Большой интерес к этой деятельности проявляют и студенты нашего университета.
В частности, группа студентов и сотрудников Ургенчского государственного университета прошла обучение на курсах сурдоперевода в моноцентре "Ишга Мархамат" в г. Ургенче и за короткий срок получила сертификаты сурдопедагога.
Теперь мы уверены, что в скором времени эти студенты будут помогать своим сверстникам с ограниченными возможностями здоровья тщательно изучать уроки.