Joriy yilning 26-27 sentabrga moʻljallangan ushbu tashrifdan maqsad ikki universitet o’rtasida hamkorlik aloqalarini yanada kengaytirish, fakultetlarda professor-o’qituvchilar va talabalar bilan uchrashish, ma’ruza va seminarlarda ishtirok etish, universitetning o‘quv va ilmiy jaroyoni bilan tanishish.
Dastlab delegatsiya aʻzolari, jumladan, Puate universitetining Tillar va adabiyot fakultetining Markaziy Osiyo mamlakatlari bilan talabalar almashinuvi dasturlari rahbari, Qozog’istondagi Erasmus dasturlari koordinatori Licia Bagini, Matematika fakulteti xalqaro aloqalar bo‘limi boshlig‘i, O‘zbekistondagi Erasmus dasturlari koordinatori Farida Enikeeva, Iqtisodiyot fakulteti xalqaro aloqalar bo‘limi boshlig‘i, Qirg‘izistondagi Erasmus dasturlari koordinatori Philippe Rogeon, Gumanitar fanlar va san’at fakulteti xalqaro aloqalar bo‘limi boshlig‘I Armelle Jacquemot hamda UrDU Oʻquv ishlar boʻyicha prorektori S.Xodjaniyozov, Ilmiy ishlar va innovatsiyalar boʻyicha prorektor Z.Ibragimov, Fransiya universitetlari bilan hamkorlik qilayotgan tegishli fakultet dekanlari, kafedra mudirlari, yosh olimlar hamda Xalqaro aloqalar boʻlimi xodimlari ishtirokida uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Tomonlarning rasmiy muloqotida har ikki universitet uchun istiqbolli hamkorlik aloqalari belgilab olindi. Oʻrnatilgan aloqalarni yanada mustahkamlash borasida takliflar qayd etildi. Erasmus+ dasturi doirasidagi aloqalarni kengaytirish istagi bildirildi.
Shundan soʻng, mehmonlar universitet boʻylab sayohat qildilar.
Maʼlumot uchun, bugun kunning ikkinchi yarmida delegatsiya aʻzolari ma’ruza va seminarlarda ishtirok etadilar.

A delegation from the French partner University of Poitiers visited Urganch State University
The purpose of this visit, scheduled for September 26-27 of this year, is to further expand cooperation between the two universities, to meet professors and teachers and students at the faculties, to participate in lectures and seminars, to get acquainted with the educational and scientific process of the university.
Initially, a meeting was held with the participation of the members of the delegation, including the head of student exchange programs with Central Asian countries of the Faculty of Languages and Literature of Poitiers University, Licia Bagini, coordinator of Erasmus programs in Kazakhstan, head of the international relations department of the Faculty of Mathematics, Farida Enikeeva, coordinator of Erasmus programs in Uzbekistan, Philippe Rogeon, head of the international relations department of the Faculty of Economics, coordinator of Erasmus programs in Kyrgyzstan, Armelle Jacquemot, head of the international relations department of the Faculty of Humanities and Arts, and S. Khodjaniyozov, vice-rector for Academic Affairs of UrSU, Z. Ibragimov, vice-rector for Research and Innovation of UrSU, deans of relevant faculties cooperating with French universities, heads of departments, young scientists and employees of the International Relations Department.
In the official negotiation of the parties, promising cooperation relations for both universities were determined. Proposals for further strengthening of established relations were noted. A desire to expand contacts within the framework of the Erasmus+ program was expressed.
After that, the guests toured the university.
For information, in the afternoon today, members of the delegation will participate in lectures and seminars.