Urganch davlat universitetida yoshlarni sogʻlom turmush tarzini taʼminlash, sportga keng jalb qilish, ularni boʻsh vaqtlarini mazmunli tashkil etish maqsadida tashkil etilayotgan “5 tashabbus olimpiadasi” sport musobaqalari davom etmoqda.
Bugun, 6-oktabr kuni “5 tashabbus olimpiadasi” sport musobaqalarining 2-bosqichi, “Universitet birinchiligi” baxslari talaba-qizlar oʻrtasida voleybol sport turi boʻyicha qizgʻin davom etmoqda. Unda universitetimizning barcha fakultetlaridan 9 ta jamoa ishtirok etmoqda.

Спортивные соревнования "Олимпиада 5 инициатив" продолжаются
В целях формирования здорового образа жизни молодежи, привлечения ее к занятиям спортом, содержательной организации свободного времени в Ургенчском государственном университете проводятся спортивные соревнования "Олимпиада 5 инициатив".
Сегодня, 6 октября, в рамках 2-го тура спортивных соревнований "Олимпиады 5 инициатив" интенсивно проходят соревнования "Университетская первая" среди студентов мужского и женского пола по виду спорта "волейбол". В нем принимают участие 9 команд со всех факультетов нашего университета.