Urganch davlat universiteti "Ingliz tili va adabiyoti" kafedrasi katta o‘qituvchisi M.I.Atajonova va I.B.Shomurotova va Z. N. Djumaniyazovalar Urganch shahridagi 31-sonli maktabda mahorat darsi o'tishdi
2019 yil 26 noyabr kuni Urganch davlat universiteti "Ingliz tili va adabiyoti" kafedrasi katta o‘qituvchisi M.I.Atajonova va I.B.Shomurotova va Z. N. Djumaniyazovalar Urganch shahridagi 31-sonli maktabda ingliz tili o‘qituvchilariga "Difficulties in teaching the English language"  mavzusida mahorat darsi, shuningdek, 6 -sinf o‘quvchilariga yillik belgilangan reja asosida  "MY BEST BIRTHDAY" mavzusida ochiq dars o‘tib berishdi.

Старший преподаватель кафедры английского языка и литературы Ургенчского государственного университета М.И. Атаджанова, И.Б. Шомуротова и З.Н. Джуманиязов провели мастер-класс в Ургенчской школе № 31
26 ноября 2019 года старший преподаватель кафедры английского языка и литературы Ургенчского государственного университета им. М.И.Атажанова, И.Б. Шомуротова и З.Н. Джуманиязов провели мастер-класс на тему «Трудности в преподавании английского языка» в школе № 31 г. Ургенча и ученикам 6-го класса был дан открытый урок «МОЙ ЛУЧШИЙ ДЕНЬ РОЖДЕНИЯ» согласно их годовому плану.