Ayni paytda Urganch davlat universitetida 2024-o'quv yili uchun oliy ta’limdan keyingi ta’lim tayanch doktorantura (PhD) imtihonlari o’tkazilmoqda. Joriy yilda jami 44 ta oʻringa 122 nafar talabgor roʻyhatdan oʻtgan.
Imtihon jarayonlari belgilangan grafik asosida kuzatuv kameralari hamda Ilmiy ishlar va innosvatsiya boʻyicha prorektor Z.Ibragimov boshchiligidagi kommisiya a'zolari ishtirokida adolatli va shaffof tashkil etilmoqda. Qolaversa, jarayonlar Korrupsiyaga qarshi kurashish “Komplayens nazorat” tizimini boshqarish bo‘limi tomonidan ham kuzatib borilmoqda.

At the moment, Urgench State University is conducting post-higher education basic doctorate (PhD) examinations for the 2024 academic year. This year, 122 applicants registered for a total of 44 positions.
Examination processes are organized fairly and transparently with the participation of surveillance cameras and members of the commission headed by Vice-Rector for Scientific Affairs and Innovation Z. Ibragimov based on the established schedule. In addition, the processes are also monitored by the department of the "Compliance control" system of fighting against corruption.