Ayni paytda Urganch davlat universitetida 2024-o'quv yili uchun oliy ta’limdan keyingi ta’lim tayanch doktorantura (PhD) imtihonlari o’tkazilmoqda. Joriy yilda jami 44 ta oʻringa 122 nafar talabgor roʻyhatdan oʻtgan.
Imtihon jarayonlari belgilangan grafik asosida kuzatuv kameralari hamda Ilmiy ishlar va innosvatsiya boʻyicha prorektor Z.Ibragimov boshchiligidagi kommisiya a'zolari ishtirokida adolatli va shaffof tashkil etilmoqda. Qolaversa, jarayonlar Korrupsiyaga qarshi kurashish “Komplayens nazorat” tizimini boshqarish bo‘limi tomonidan ham kuzatib borilmoqda.

Проводятся экзамены в докторантуру
В настоящее время в Ургенчском государственном университете проводится базовые докторские экзамены (PhD) после высшего образования на 2024 учебный год. В этом году зарегистрировались 122 претендента на 44 позиции.
Процессы проведения экзаменов организованы честно и прозрачно с участием камер видеонаблюдения и членов комиссии, возглавляемой проректором по научной работе и инновациям З.Ибрагимовым, по установленному графику. Кроме того, процессы также контролирует отдел системы борьбы с коррупцией «Комплаенс-контроль».