Tasviriy san'at ko'rgazmasi
Urganch davlat universiteti asosiy binosining fayesida Xotin-qizlar kengashi va "Qizlarjon" klubi tashabbusi bilan "Milliy qadriyatlarimizni e'zozlaymiz", "Mening eng suyukli do'stim", "Otam-g'ururim", "Mehribonim onam" mavzularida rasmlar ko'rgazmasi tashkil etildi.
Unda universitetning ijodkor talabalari o'zlarining tasviriy san'at asarlari bilan ishtirok etib, ijod namunalarini taqdimot qilishdi.
Ko'rgazmada 235-biologiya yo'nalishi talabasi Yusupboyeva Azizaning "Mehribonim onam" mavzusida chizgan rasmlari yuqori baholandi.

Выставка изобразительного искусства
В фойе главного корпуса Ургенчского государственного университета по инициативе Совета женщин и девушек и клуба «Кизларжон» можно увидеть рисунки на темы «Мы чтим наши национальные ценности», «Мой самый дорогой друг», «Мой гордость отца», «Моя любящая мама».
В нем приняли участие творческие студенты университета со своими изобразительными работами и представили свои творения.
На выставке высокую оценку получили рисунки Юсупбоевой Азизы, студентки биологического факультета 235, на тему «Моя дорогая мама».