Xalqaro hamkorlik doirasida uchrashuv bo'lib o'tdi
Bugun Urganch davlat universiteti rektori Baxrom Abdullayevning Turkiyaning Saljuq universiteti professori Adiljon Eruyg‘ur bilan uchrashuvi boʻlib oʻtdi.
Aytish joizki, professor Adiljon Eruyg‘ur ayni kunlarda Urganch davlat davlat universitetining Xorijiy filologiya fakulteti Ingliz tili ta’lim yo‘nalishi  4-bosqich talabalariga Ijtimoiy tilshunoslik fanidan ma’ruza mashg’ulotlari olib bormoqda.
Mehmon rektor bilan suhbatda talabalarning turk tili va madaniyatiga qiziqishlari yuqori ekanligi va darslarda faolliklari haqida gapirdi.  Qardosh tillarning ijtimoiy-iqtisodiy rivojlanishiga oid yangi bilimlar talabalarda katta qiziqish uygʻotganiga toʻxtaldi va universitetda unga yaratib berilgan sharoitlar uchun chuqur minnatdorchilik bildirdi. Oʻz navbatida, rektor B.Abdullayev Saljuq universiteti hamkorlikni yanada rivojlantirishga ishonch bildirdi.

Состоялась встреча в рамках международного сотрудничества
Сегодня ректор Ургенчского государственного университета Бахром Абдуллаев встретился с профессором Сельджукского университета Турции Адильджоном Эруйгуром.
Стоит отметить, что профессор Адильжон Эруйгур в настоящее время читает лекции по социолингвистике студентам 4-курса направления английского языка факультета иностранной филологии Ургенчского государственного университета.
В беседе с ректором гость рассказал о высоком интересе студентов к турецкому языку и культуре и их активности на занятиях. Он отметил, что новые знания о социально-экономическом развитии родственных языков вызвали большой интерес у студентов и выразил глубокую благодарность за условия, созданные для него в университете. В свою очередь ректор Б.Абдуллаев выразил уверенность в дальнейшем развитии сотрудничества с Салджукским университетом.