Xalqaro hamkorlik doirasida uchrashuv bo'lib o'tdi
Bugun Urganch davlat universiteti rektori Baxrom Abdullayevning Turkiyaning Saljuq universiteti professori Adiljon Eruyg‘ur bilan uchrashuvi boʻlib oʻtdi.
Aytish joizki, professor Adiljon Eruyg‘ur ayni kunlarda Urganch davlat davlat universitetining Xorijiy filologiya fakulteti Ingliz tili ta’lim yo‘nalishi  4-bosqich talabalariga Ijtimoiy tilshunoslik fanidan ma’ruza mashg’ulotlari olib bormoqda.
Mehmon rektor bilan suhbatda talabalarning turk tili va madaniyatiga qiziqishlari yuqori ekanligi va darslarda faolliklari haqida gapirdi.  Qardosh tillarning ijtimoiy-iqtisodiy rivojlanishiga oid yangi bilimlar talabalarda katta qiziqish uygʻotganiga toʻxtaldi va universitetda unga yaratib berilgan sharoitlar uchun chuqur minnatdorchilik bildirdi. Oʻz navbatida, rektor B.Abdullayev Saljuq universiteti hamkorlikni yanada rivojlantirishga ishonch bildirdi.

A meeting was held within the framework of international cooperation
Today, the rector of Urgench State University Bakhrom Abdullayev met with Professor Adiljon Eruygur of Seljuk University of Turkey.
It is worth mentioning that Professor Adiljon Eruygur is currently conducting lectures on Sociolinguistics to students of the 4th level of the English language education department of the Faculty of Foreign Philology of the Urgench State University.
In a conversation with the rector, the guest spoke about the high interest of students in the Turkish language and culture and their activity in classes. He pointed out that new knowledge about the socio-economic development of sister languages   aroused great interest among students and expressed deep gratitude for the conditions created for him at the university. In turn, Rector B.Abdullayev expressed confidence in the further development of cooperation with the Saljuk University.