Universitetda “English Access” dasturining yopilish marosimi bo‘lib o‘tdi
Bugun  AQSHning Oʻzbekistondagi elchixonasi va Amerika Xalqaro ta'lim kengashi ( American Councils) homiyligida Urganch davlat universitetida faoliyat yuritayotgan Urganch va Qoʻshkoʻpir: "English Access Microscholarship program Cohort 2022-2024” dasturining yopilish marosimi boʻlib oʻtdi.
Loyihaning bitiruv kechasida UrDU rektori B.Abdullayev, Xalqaro hamkorlik boʻyicha prorektor Gʻ.Oʻrazboyev, Xorijiy filologiya fakulteti dekani Z.Jumaniyozovlar ishtirok etib,  2 yil davomida dasturni muvaffaqiyatli tugatgan talaba va oʻquvchilarni samimiy tabriklashdi.
Shuningdek, senator F.Saʼdullayeva, loyiha koordinatori, Xorijiy filologiya fakulteti dostent F.Masharipova va AQSH elchixonasining "English Language Fellow" dasturi o'qituvchisi Reychel Bairdlarning nutq soʻzlari tinglandi.
Tadbirda loyiha talabalari  turli musiqiy chiqishlar va sahna ko‘rinishlari orqali o‘z bilimlarini namoyish etdilar.
Bitiruv kechasi yakunida muvaffaqiyatli tugatgan talaba va oʻquvchilar sertifikat hamda AQSH elchixonasining sovgʻalari bilan taqdirlandi.

В университете прошла церемония закрытия программы «English Access»
Сегодня под эгидой Посольства США в Узбекистане и Американского совета международного образования (Советы Америки) состоялась церемония закрытия программы действующая в Ургенчском государственном университете Ургенч-Кушкупир: «English Access Microscholarship program Cohort 2022-2024».
Ректор УрГУ Б.Абдуллаев, проректор по международному сотрудничеству Г.Оразбоев, декан факультета иностранной филологии З.Джуманиезов приняли участие в выпускном вечере проекта и искренне поздравили студентов, успешно завершивших программу за 2 года.
Также выступили с речью сенатор Ф.Садуллаева, координатор проекта, доцент факультета иностранной филологии Ф.Машарипова и Рэйчел Бэйрд, преподаватель программы «English Language Fellow» посольства США.
На мероприятии студенты проекта продемонстрировали свои знания посредством различных музыкальных номеров и сценических представлений.
В завершение выпускного вечера студенты и учащиеся, успешно окончившие обучение, были награждены сертификатами и подарками от Посольства США.