TURKIYALIK TADQIQOTCHILAR URGANCH DAVLAT UNIVERSITETIDA BO’LISHDI
Bugun, 25-iyun kuni Turkiyaning Konya texnika universiteti, Oqsaroy hamda Qaraman universitetlarining 25 nafar professor-o’qituvchilari, yosh tadqiqotchilari hamda talabalaridan tashkil topgan delegatsiyasi Urganch davlat universitetida bo’lishdi.
Turkiyalik tadqiqotchilarning tashrifi jarayonida Urganch davlat universiteti Xalqaro hamkorlik bo’yicha prorektori G’.O’razboyev hamda Xalqaro hamkorlik bo’limi boshlig’i E.Yo’ldashovlar kutib olib, universitet bo’ylab ekskursiya uyushtirishdi. Ekskursiya davomida mehmonlar universitetning o’quv, ilmiy-innovatsion faoliyati, xalqaro hamkorlik aloqalari, talabalar va professor-o’qituvchilari uchun yaratilgan shart-sharoitlari, boy moddiy texnik bazasi, maʼruza zallari, o’quv va ilmiy-tadqiqotlarga yo’naltirilgan laboratoriyalari hamda undagi jihozlar bilan tanishtirildi.
Ma’lumot o’rnida, ushbu delegatsiya a’zolari Jaloladdin Manguberdi majmuasi hamda ko’hna Xivaning “Ichan qal’a” muzey qo’riqxonasiga ham sayohat qilishlari rejalashtirilgan.

ТУРЕЦКИЕ УЧЕНЫЕ ПОСЕТИЛИ УРГЕНЧСКИЙ ГОСУДАРСТВЕННЫЙ УНИВЕРСИТЕТ
Сегодня, 25 июня, Ургенчский государственный университет посетила делегация из 25 профессоров-преподавателей, молодых исследователей и студентов Конийского технического университета, Аксарайского и Караманского университетов Турции.
В ходе визита турецких ученых их приветствовали проректор по международному сотрудничеству Ургенчского государственного университета Г.Оразбаев и заведующий отделом международного сотрудничества Э.Юлдашов и организовали экскурсию по университету. В ходе экскурсии гости были ознакомлены с образовательной, научной и инновационной деятельностью университета, связями международного сотрудничества, условиями, созданными для студентов и преподавателей, богатой материально-технической базой, лекционными аудиториями, учебными и научно-исследовательскими лабораториями, а также ознакомились с оборудованиями.
Для информации, члены этой делегации также планируют посетить комплекс Джалоладдина Мангуберди и музей-заповедник "Ичан-Кала", находящийся в древней Хиве.