Plagiat — bu boshqalarning ilmiy ishlarini, g'oyalarini, ma'lumotlarini yoki matnlarini o'zlashtirish, ularni o'z ishing sifatida taqdim etishdir!
????Urganch davlat universitetining 2024-yil 3-yanvardagi 1-I sonli buyrug‘iga ko‘ra, joriy yil dekabr oyiga qadar Antiplagiat tizimidan bepul foydalanish imkoniyati mavjud.
????Universitet professor-o’qituvchilari, ilmiy tadqiqotchilari hamda talabalari ushbu imkoniyatdan foydalanish uchun kafedra mudiriga yoki Antiplagiat tizimi uchun tayinlangan mas’ullarga murojaat qilishlari mumkin.

Знали ли вы, что в Ургенчском государственном университете предоставляется бесплатный доступ к системе анти-плагиата?
Плагиат — это присвоение чужих научных работ, идей, данных или текстов и представление их как свои собственные!
????Согласно приказу № 1-И от 3 января 2024 года Ургенчского государственного университета, бесплатный доступ к системе анти-плагиата доступен до декабря текущего года.
????Профессора, научные сотрудники и студенты университета могут обратиться к заведующим кафедрами или ответственным за систему анти-плагиата для использования этой возможности.