Belbog‘li kurash bo‘yicha saralash musobaqasi o‘tkazilmoqda
Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universitetida Prezident Shavkat Mirziyoyev raisligida 13-fevral kuni o‘tkazilgan videoselektor yig‘ilishida belgilangan vazifalar ijrosini ta’minlash, ommaviy sportni rivojlantirish va 2028-yilgi Olimpiya hamda Paralimpiya o‘yinlariga tayyorgarlikni kuchaytirish maqsadida qator muhim ishlar amalga oshirilmoqda. Jumladan, muntazam ravishda universitet ichki musobaqalari, sport festivallari va saralash musobaqalari o‘tkazilib kelinmoqda.
Ana shunday musobaqalardan biri, bugun, 19-fevral sanasida universitet Sport klubi tashabbusi bilan “Universiada” sport musobaqalariga tayyorgarlik ko‘rish maqsadida sportning Belbog‘li kurash turi bo‘yicha viloyatimizdagi oliy taʼlim muassasalari talabalari o‘rtasida saralash bosqichi bo‘lib o‘tmoqda.

A number of important works are being carried out at the Urgench State University named after Abu Rayhon Biruni to ensure the implementation of the tasks set at the videoconference meeting chaired by President Shavkat Mirziyoyev on February 13, to develop mass sports and strengthen preparations for the 2028 Olympic and Paralympic Games. In particular, internal university competitions, sports festivals and qualifying competitions are being held regularly.
One of such competitions is today, February 19, at the initiative of the university Sports Club, a qualifying round is being held among students of higher educational institutions in our region in the Belt wrestling type of sport in order to prepare for the “Universiade” sports competitions.