O‘zbekiston chempionati (Oliy liga) ning 2-tur bahslariga start berildi
Joriy yilning 9-15 aprel kunlari O‘zbekiston chempionati (Oliy liga) ning 2-tur bahslariga Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universiteti mezbonlik qilmoqda. Bugun, 9-aprel kuni Respublikamizning barcha viloyatlari hamda Qoraqalpog'iston Respublikasidan 14 ta jamoa musobaqada ishtirok qilish uchun oliygohga tashrif buyurdi. Ishtirokchilar universitet rahbariyati tomonidan iliq kutib olindi.
Ayni paytda Voleybol sport turi bo‘yicha ayollar o‘rtasida Farg'ona viloyatining "To’maris" jamoasi hamda Qo'qon shahrining “QDPI" jamoasi o’rtasida qizg’in bahs bo’lib o’tmoqda.
Belgilangan grafik asosida bugun musobaqa Andijon viloyati "ADPI" va Xorazm viloyati “UrDU”, shunindek, NamDU VK va Qashqadaryo viloyati, Milliy Gvardiya va "XUMO" IIV jamoalari o’rtasida bo’lib o’tadi.
Jarayonlarni to’g’ridan to’g’ri onlayn kuzatib borishingiz mumkin: https://www.youtube.com/live/QqSTIG8zQyM

The 2nd round of the Uzbekistan Championship (High League) has started
On April 9-15 of this year, the 2nd round of the Uzbekistan Championship (High League) will be hosted by the Urgench State University named after Abu Rayhon Biruni. Today, on April 9, 14 teams from all regions of our Republic and the Republic of Karakalpakstan visited the university to participate in the competition. The participants were warmly welcomed by the university management.
At the moment, a heated match is taking place in volleyball among women between the "Tomaris" team from Fergana region and the "QDPI" team from Kokand city.
According to the established schedule, today's competition will be held between the teams of Andijan region "ADPI" and Khorezm region "UrSU", as well as NamDU VK and Kashkadarya region, National Guard and "XUMO" IIV.