Urganch davlat universiteti hamda Nukus davlat texnika universiteti o'rtasida anglashinuv memorandumi imzolandi
16-iyul kuni  Nukus davlat texnika universiteti rektori B.Kaipbergenov Urganch davlat universitetiga tashrif buyurdi. Tashrif asnosida UrDU rektori v.v.b. S.Xodjaniyazov boshchiligida oliygoh rahbariyati bilan rasmiy uchrashuv bo'lib o'tdi. Uchrashuvda olib borilgan muzokaralar natijasi o'laroq ikki tomon o'rtasida anglashinuv memorandumi imzolandi.
Mazkur memorandum ikki oliy ta’lim muassasalari o‘rtasida ilmiy-tadqiqot ishlari, professor-o‘qituvchilar almashinuvi, yozgi va qishki maktablar tashkil etish hamda talabalar amaliyoti va qo‘shma loyihalarni amalga oshirishda yangi imkoniyatlarni ochadi. Shuningdek, uchrashuvda investitsion loyihalarni jalb qilishda hamkorlik qilish, IT hamda texnika va muhandislik sohalarida hamkorlikda ish olib borishga kelishib olindi.
Bu kelishuv ikki universitet o‘rtasida mustahkam akademik aloqalarni yo‘lga qo‘yishga xizmat qilib, mintaqaviy hamkorlik doiralarini kengaytirishga turtki bo‘ladi, desak, mubolag'a bo'lmaydi.

Memorandum of Understanding Signed Between Urgench State University and Nukus State Technical University
On July 16, the Rector of Nukus State Technical University, B.Kaipbergenov, visited to Urgench State University. During the visit, an official meeting was held between the leadership of both institutions, headed by Acting Rector of UrSU, S.Khodjaniyozov. As a result of the discussions, a Memorandum of Understanding (MoU) was signed between the two universities.
This memorandum opens new opportunities for collaboration in scientific research, faculty exchange, the organization of summer and winter schools, student internships, and joint projects. The parties also agreed to cooperate in attracting investment projects and to work together in the fields of IT, engineering, and technology.
This agreement will serve as a foundation for establishing strong academic ties between the two universities and will contribute to expanding regional cooperation — a truly significant step forward.