Bugun, 17-iyul kuni Urganch shahridagi “Yoshlik” sport majmuasida hamda BMBAning Xorazm bo‘limi binosida oliy va professional taʼlim muassasalariga kirish test sinovlari davom etmoqda.
Urganch davlat universiteti jamoasi test sinovlari jarayonini tartibli va xavfsiz o‘tishi uchun mas’uliyat bilan ish olib bormoqda: abituriyentlarning kirish-chiqishi, intizom, xavfsizlik va shaxsiy buyumlarni saqlash masalalari nazorat qilinmoqda.
Shu bilan birga, farzandlarini qo‘llab-quvvatlashga kelgan ota-onalar uchun universitet hududida zamonaviy, salqin va qulay kutish zonalari tashkil qilingan. Bu yerda ular test jarayonini jonli efir orqali kuzatib borishmoqda.

Продолжаются вступительные тестовые экзамены в вузы!
Сегодня, 17 июля, в городе Урганч в спортивном комплексе "Ёшлик", а также в здании Хорезмского отделения АОЗН продолжаются вступительные тестовые экзамены в высшие и профессиональные учебные заведения.
Коллектив Урганчского государственного университета ответственно следит за порядком и безопасностью проведения экзаменов: организован контроль за входом и выходом абитуриентов, соблюдением дисциплины, обеспечением безопасности и хранением личных вещей.
Для родителей, пришедших поддержать своих детей, на территории университета созданы современные, прохладные и комфортные зоны ожидания. Здесь они могут наблюдать за процессом тестирования в прямом эфире.