Xabaringiz bor, joriy yilning 25-iyul kuni davlatimiz rahbari tomonidan “Davlat organlari va tashkilotlarda ijro intizomini yanada mustahkamlashning qo‘shimcha chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi PF–117-son Farmoni imzolangan edi.
Rektor huzuridagi yigʻilishda universitet prorektorlari, boshqarma va bo‘lim boshliqlari hamda ijro intizomiga mas’ullar ishtirokida bo‘lib o‘tdigan yig‘ilishda maskur Farmonning mazmun-mohiyati va ahamiyati batafsil tushuntirildi hamda undan kelib chiqadigan vazifalar belgilab olindi.
Shuningdek, murojaatlar bilan ishlash, ijro intizomini oshirish bo‘yicha taklif va tashabbuslar ham muhokama qilindi.

Разъяснена суть и содержание Указа Президента
Как известно, 25 июля текущего года Главой нашего государства был подписан Указ № PF–117 «О дополнительных мерах по дальнейшему укреплению исполнительской дисциплины в государственных органах и организациях».
На совещании под председательством ректора, в котором приняли участие проректоры университета, руководители управлений и отделов, а также ответственные за исполнительскую дисциплину, подробно были разъяснены суть и значение данного Указа, а также определены вытекающие из него задачи.
Кроме того, были обсуждены предложения и инициативы по работе с обращениями граждан и повышению исполнительской дисциплины.