Xabaringiz bor, joriy yilning 25-iyul kuni davlatimiz rahbari tomonidan “Davlat organlari va tashkilotlarda ijro intizomini yanada mustahkamlashning qo‘shimcha chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi PF–117-son Farmoni imzolangan edi.
Rektor huzuridagi yigʻilishda universitet prorektorlari, boshqarma va bo‘lim boshliqlari hamda ijro intizomiga mas’ullar ishtirokida bo‘lib o‘tdigan yig‘ilishda maskur Farmonning mazmun-mohiyati va ahamiyati batafsil tushuntirildi hamda undan kelib chiqadigan vazifalar belgilab olindi.
Shuningdek, murojaatlar bilan ishlash, ijro intizomini oshirish bo‘yicha taklif va tashabbuslar ham muhokama qilindi.

The Essence and Content of the Presidential Decree Explained
As you may know, on July 25 of this year, the Head of our state signed Presidential Decree No. PF–117 “On Additional Measures to Further Strengthen Executive Discipline in State Bodies and Organizations.”
At a meeting chaired by the university rector, which was attended by university vice-rectors, heads of departments and divisions, as well as those responsible for executive discipline, the essence and significance of this Decree were thoroughly explained, and the resulting tasks were defined.
In addition, proposals and initiatives for improving the handling of public appeals and strengthening executive discipline were also discussed.