Yoshlar bandligi – ustuvor yo‘nalish!
Bugun, 28-avgust kuni Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universitetida bitiruvchi yoshlar bilan uchrashuv bo'lib o'tdi. Uchrashuvda universitet bitiruvchilarining bandligini ta'minlash, ularga mehnat bozoridagi real imkoniyatlar haqida to‘liq ma’lumot berish, shuningdek, “Kelajakka qadam” loyihasining ustunliklaridan foydalanish masalalari muhokama qilindi.
Tadbirda universitetning birinchi prorektori D.Ibadullayev, rektor maslahatchisi A. Shakarov, O‘zmilliybank AJ Xorazm viloyati bosh boshqarmasi Mahallabay ishlash va davlat dasturlarini moliyalashtirish bo‘limi loyiha menejeri U.Bekmanov, shuningdek, Xorazm viloyat Kambag‘allikni qisqartirish va bandlik boshqarmasi boshlig‘i o'rinbosari M.Atajanovlar ishtirok etdi.
Uchrashuv davomida shahar va tumanlar kesimida bo'sh ish o‘rinlari to'g'risidagi ma'lumotlar taqdim etildi hamda “Kelajakka qadam” loyihasi doirasida yoshlar uchun yaratilayotgan qulay sharoitlar, imtiyozli kreditlar va davlat dasturlari haqida atroflicha ma’lumotlar berildi.
Uchrashuv ishtirokchilarida katta qiziqish uyg‘otdi va yoshlarda kelajak faoliyatlarini aniq rejalashtirishga bo‘lgan ishonchni yanada mustahkamladi.

Занятость молодежи — приоритетное направление!
Сегодня, 28 августа, в Ургенчском государственном университете имени Абу Райхона Беруни состоялась встреча с выпускниками. На встрече обсуждались вопросы обеспечения занятости выпускников университета, предоставления полной информации о реальных возможностях на рынке труда, а также использования преимуществ проекта «Шаг в будущее».
В мероприятии приняли участие первый проректор университета Д. Ибадуллаев, советник ректора А. Шакаров, менеджер проекта отдела махаллинной работы и финансирования государственных программ Главного управления АО «Узмиллийбанк» по Хорезмской области У. Бекманов, а также заместитель начальника управления по сокращению бедности и занятости Хорезмской области М. Атажанов.
Во время встречи была представлена информация о наличии свободных рабочих мест по городам и районам, а также подробно рассказано о создаваемых в рамках проекта «Шаг в будущее» благоприятных условиях для молодежи, льготных кредитах и государственных программах.
Встреча вызвала большой интерес у участников и ещё больше укрепила уверенность молодежи в планировании своей будущей деятельности.