O‘zbekiston Respublikasi Mustaqilligining 34 yilligi munosabati bilan bayram tabrigi
Sizlarni yurtimiz hayotidagi eng ulug‘ va qadrli ayyom – O‘zbekiston Respublikasi Mustaqilligining 34 yillik bayrami bilan chin qalbimdan tabriklayman.
Mustaqillik biz uchun erkinlik, milliy o‘zlikni anglash, bebaho qadriyatlarimizni tiklash va yurtimizni jahon hamjamiyatida munosib o‘rin egallash imkonini bergan buyuk ne’matdir. Ortda qolgan 34 yil davomida xalqimiz o‘zining mehnatsevarligi, fidoyiligi va Vatanga sadoqati bilan ulkan marralarni zabt etdi. Bugun esa davlatimiz taraqqiyoti yangi bosqichga ko‘tarilib, yurtimiz ilm-fan, ta’lim, iqtisodiyot va madaniyat sohalarida yuksak natijalarga erishmoqda.
Ayniqsa, joriy yilda ushbu shodiyonaning “Vatan uchun, millat uchun, xalq uchun” ezgu g‘oyasi ostida o‘tkazilayotganligi barchamizga cheksiz quvonch bag‘ishlaydi. Uchinchi Renessans poydevori bo‘lgan yoshlarimiz xalqchil va demokratik tamoyillarga asoslangan Yangi O‘zbekiston bunyodkorlaridir. Yangi davr – yangi O‘zbekiston bizdan ana shunday bilimli, shijoatli, vatanparvar, bunyodkor yoshlarni tarbiyalashni talab etadi. Yurt ravnaqi yo‘lida kamarbasta yoshlarimiz salohiyati yuksak, sog‘lom va hurfikr, keng dunyoqarashli avlod bo‘lib kamol topmog‘i kerak. Bu borada Urganch davlat universitetining barcha fidoiy professor-o‘qituvchilar jamoasiga kuch-g‘ayrat, shijoat hamroh bo‘lishini tilayman.
Talaba-yoshlarimizni esa oʻqishlarida muvaffaqiyat va zafarlar, koʻzlagan maqsadlariga erishishlarida kuch-gʻayrat, intiluvchanlik, mehnatsevarlik doim hamroh boʻlishini tilayman. Yangi 2025-2026 oʻquv yili yuksak marralarga, yutuqlarga boy yil boʻlsin!

Поздравление с 34-й годовщиной Независимости Республики Узбекистан
От всего сердца поздравляю вас с самым великим и дорогим праздником в жизни нашей страны – 34-й годовщиной Независимости Республики Узбекистан!
Независимость — это наша свобода, осознание национальной самобытности, восстановление бесценных ценностей и возможность занять достойное место в мировом сообществе. За прошедшие 34 года наш народ благодаря своему трудолюбию, самоотверженности и преданности Родине достиг больших высот. Сегодня наша страна выходит на новый этап развития, добиваясь значительных успехов в науке, образовании, экономике и культуре.
Особую радость вызывает тот факт, что в этом году праздник проходит под благородной идеей — «Во имя Родины, нации и народа». Молодёжь, являющаяся основой Третьего Ренессанса, строит Новый Узбекистан на принципах народовластия и демократии. Новый этап – Новый Узбекистан требует от нас воспитания именно таких — образованных, инициативных, патриотичных и созидательных молодых людей. Наши юноши и девушки, посвятившие себя процветанию Родины, должны вырасти здоровыми, свободомыслящими, с широким мировоззрением и высоким потенциалом.
Желаю всему самоотверженному профессорско-преподавательскому составу Ургенчского государственного университета сил, энергии и вдохновения в этой благородной миссии.
А нашим студентам — успехов в учёбе, достижений в поставленных целях, настойчивости, трудолюбия и стремления к знаниям.