UrDUda Germaniya olimlari bilan zamonaviy o‘quv mashg‘ulotlari tashkil etilmoqda
Ayni kunlarda Germaniyaning Halle shahridagi Martin Luther nomidagi Halle universiteti Geoekologiya kafedrasi olimlari – prof. Christopher Conrad va Franz Schulse hamkorligida Urganch davlat universitetida zamonaviy o‘quv mashg‘ulotlari olib borilmoqda.
Darslar Texnika fakulteti Geodeziya, kartografiya va kadastr kafedrasining Geodeziya va geoinformatika mutaxassisligi hamda Tabiiy va qishloq xo‘jaligi fanlari fakulteti Geografiya kafedrasi Geografiya mutaxassisligi 1-bosqich magistrantlari uchun tashkil etilmoqda.
Mashg‘ulotlar “Geografik axborot tizimlarida algoritmlash” hamda “Ilmiy tadqiqot metodologiyasi” fanlari bo‘yicha prof. Christopher Conrad va Franz Schulse, shuningdek, universitet dotsentlari Murodjon Sultanov va Aminboy Abdullayev hamkorligida olib borilmoqda.

В УрДУ организуются современные учебные занятия с учёными из Германии
В эти дни в Ургенчском государственном университете проходят современные учебные занятия в сотрудничестве с учёными кафедры геоэкологии Университета имени Мартина Лютера в г. Галле (Германия) — профессором Кристофером Конрадом и Францем Шульце.
Занятия организованы для магистрантов 1-го курса по направлениям «Геодезия и геоинформатика» кафедры геодезии, картографии и кадастра Технического факультета, а также по направлению «География» кафедры географии факультета естественных и сельскохозяйственных наук.
Учебные занятия по дисциплинам «Алгоритмизация в геоинформационных системах» и «Методология научных исследований» проводятся при участии профессора Кристофера Конрада, Франца Шульце, а также доцентов университета Муроджона Султанова и Аминбоя Абдуллаева.