UrDUda Germaniya olimlari bilan zamonaviy o‘quv mashg‘ulotlari tashkil etilmoqda
Ayni kunlarda Germaniyaning Halle shahridagi Martin Luther nomidagi Halle universiteti Geoekologiya kafedrasi olimlari – prof. Christopher Conrad va Franz Schulse hamkorligida Urganch davlat universitetida zamonaviy o‘quv mashg‘ulotlari olib borilmoqda.
Darslar Texnika fakulteti Geodeziya, kartografiya va kadastr kafedrasining Geodeziya va geoinformatika mutaxassisligi hamda Tabiiy va qishloq xo‘jaligi fanlari fakulteti Geografiya kafedrasi Geografiya mutaxassisligi 1-bosqich magistrantlari uchun tashkil etilmoqda.
Mashg‘ulotlar “Geografik axborot tizimlarida algoritmlash” hamda “Ilmiy tadqiqot metodologiyasi” fanlari bo‘yicha prof. Christopher Conrad va Franz Schulse, shuningdek, universitet dotsentlari Murodjon Sultanov va Aminboy Abdullayev hamkorligida olib borilmoqda.

Modern Educational Courses with German Scholars Organized at UrSU
These days, modern educational training sessions are being conducted at Urgench State University in collaboration with scholars from the Department of Geoecology at Martin Luther University Halle-Wittenberg (Germany), Professor Christopher Conrad and Franz Schulse.
The classes are organized for first-year master's students majoring in Geodesy and Geoinformatics at the Department of Geodesy, Cartography, and Cadastre of the Faculty of Engineering, and in Geography at the Department of Geography of the Faculty of Natural and Agricultural Sciences.
The sessions, focused on the subjects "Algorithmization in Geographic Information Systems" and "Research Methodology," are being conducted jointly by Professor Christopher Conrad, Franz Schulse, and UrSU associate professors Murodjon Sultanov and Aminboy Abdullayev.