Urganch davlat universiteti abituriyentlari uchun tabaqalashtirilgan kontrakt miqdorlari tasdiqlandi
Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universitetida 2025/2026-o‘quv yili qabulida kirish imtihonlari natijalariga ko‘ra to‘plagan ballari tasdiqlangan to‘lov-kontrakt doirasida qabul chegaralarga 4,05 balldan ortiq yetmagan, 56,7 balldan kam bo‘lmagan holda qo‘shimcha ravishda o‘qish istagini bildirgan abituriyentlarning birinchi o‘quv yili uchun amalda belgilangan bazaviy to‘lov-kontrakt miqdorlariga nisbatan tabaqalashtirilgan to‘lov-kontrakt qiymatining

Утверждены дифференцированные суммы контрактов для абитуриентов Урганчского государственного университета
В Урганчском государственном университете имени Абу Райхана Беруни на прием в 2025/2026 учебном году, согласно результатам вступительных экзаменов, для абитуриентов, набравших баллы в пределах от 4,05 (не более) до 56,7 (не менее) и выразивших дополнительное желание учиться, для первого учебного года будет установлена дифференцированная сумма платы по контракту, рассчитанная относительно фактически установленного базового размера платы по контракту.