Urganch davlat universiteti jamoasining bayram tadbiri bo‘lib o‘tdi
Bugun “1-oktabr – O‘qituvchi va murabbiylar kuni” munosabati bilan Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universitetida bayram tadbiri bo‘lib o‘tdi. Bu kun — ma’rifat fidoyilari, yosh avlod qalbiga ilm va nur, ma’naviyat va ma’rifat olib kirayotgan ustozlar mehnatini e’zozlash, ularning jamiyat hayotidagi ulug‘ o‘rnini yana bir bor yodga olish kuni sifatida alohida ahamiyat kasb etadi.
Tadbirda universitet rektori v.v.b. S.Xodjaniyazov va qator professor-o‘qituvchilar so‘zga chiqib, ustozlarning ta’lim-tarbiya jarayonidagi fidokorona xizmatlarini yuksak qadrlab, ularni bayram bilan tabriklashdi.
Tantanali bayram tadbirida “1-oktabr –O‘qituvchi va murabbiylar kuni” munosabati bilan ta’lim sohasida samarali mehnat qilib, talaba-yoshlarning zamon talablari asosida kasb-hunar egallashi yo‘lida, ularni yurtga sadoqat ruhida tarbiyalashdagi fidoyiligi, ilm yoʻlidagi shijoati uchun universitetning bir guruh professor-o‘qituvchilariga faxriy yorliq hamda universitet Kasaba uyushmasining esdalik sovg‘alari topshirildi.
Bayram tantanasi davomida San’at kafedrasi professor-o‘qituvchilarining kuy-qo‘shiqlari va “Jayhun” orkestr jamoasining badiiy chiqishlari barchaga quvonch va bayramona kayfiyat bag‘ishladi.

В Ургенчском государственном университете состоялось праздничное мероприятие
Сегодня, по случаю 1 октября — Дня учителя и наставника, в Ургенчском государственном университете имени Абу Райхона Беруни прошло праздничное мероприятие. Этот день имеет особое значение как день признания самоотверженного труда просветителей, учителей, которые несут знания, свет, духовность и просвещение в сердца молодого поколения, и подчеркивает их важную роль в жизни общества.
На мероприятии выступили исполняющий обязанности ректора университета С. Ходжаниязов и ряд преподавателей, которые высоко оценили преданную работу учителей в процессе образования и воспитания, и поздравили их с праздником.
В торжественной обстановке, по случаю 1 октября — Дня учителя и наставника, группе преподавателей университета, проявившим активность в образовательной сфере, внесшим вклад в подготовку студентов к современным профессиональным требованиям, и воспитание молодежи в духе преданности Родине, были вручены почётные грамоты и памятные подарки от профсоюзного комитета университета.
В рамках праздничной программы выступили преподаватели кафедры искусств с музыкальными номерами, а также оркестровый ансамбль «Джейхун», что подарило всем участникам радость и праздничное настроение.