Ustozlarga hurmat – ezgu an’ana
Bugun Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universitetida "1-oktabr –O‘qituvchi va murabbiylar kuni" munosabati bilan universitet rektori v.v.b. S.Xodjaniyozov boshchiligida universitet rahbariyati bir guruh faxriy professor-o‘qituvchilar, Xotin-qizlar maslahat kengashi faollari bilan uchrashdi.
Tadbir davomida ustoz va murabbiylarning ta’lim-tarbiyadagi yuksak xizmatlari alohida e’tirof etildi. Samimiy muloqot, iliq suhbatlar asnosida o‘qituvchilarga bo‘lgan chuqur hurmat va ehtirom yana bir bor tilga olindi.
Talaba-yoshlar ustozlarga bag‘ishlab she’r va qo'shiqlar aytishdi, bayram munosabati bilan ezgu tilaklar bildirishdi. Bayram munosabati bilan ustozlarga universitet rahbariyati tomonidan faxriy yorliq hamda esdalik sovg'alari topshirildi.

Уважение к учителям – благородная традиция
Сегодня в Ургенчском государственном университете имени Абу Райхона Беруни по случаю "1 октября – Дня учителя и наставника" под руководством и.о. ректора университета С. Ходжаниязова состоялась встреча руководства университета с группой почётных профессоров и преподавателей, а также активистами Совета женщин.
В ходе мероприятия были особо отмечены высокие заслуги учителей и наставников в сфере образования и воспитания. В тёплой и искренней беседе вновь подчеркнули глубокое уважение и почтение к преподавателям.
Студенты исполняли стихи и песни, посвящённые учителям, и выразили свои добрые пожелания по случаю праздника. В честь праздника руководство университета вручило почётные грамоты и памятные подарки уважаемым преподавателям.