UrDUda oltin kuz go‘zalligi!
O‘lkamizga kirib kelgan kuz fasli o‘zining betakror manzaralari, tiniq havosi va oltin rang libosga burkangan daraxtlari bilan oliygohimiz tevarak-atrofini yanada go‘zal qiyofaga kiritmoqda.
Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universiteti hovlisi va xiyobonlarida kuzning iliq nafasi, tabiiy sokinlik va rang-barang yaproqlarning jilosi talabalar kayfiyatiga ham bayramona ruh bag‘ishlamoqda.
Bu go‘zal fasl — yangi ilhom, yangi g‘oyalar va yangilanish fasli.
Tabiatdagi har bir o‘zgarish, har bir yaproq tovlanishi — ilm maskanimiz hayotidagi yangiliklar va ijodiy ruhni eslatadi.

"Золотая осень в УрГУ!"
Наступившая осень дарит нашей стране неповторимые пейзажи, чистый воздух и деревья, окутанные в золотые одежды, преображая окрестности нашего университета ещё больше.
Во дворе и аллеях Ургенчского государственного университета имени Абу Райхона Беруни ощущается тёплое дыхание осени, природное спокойствие и сияние разноцветных листьев, что придаёт праздничное настроение и студентам.
Эта прекрасная пора — время нового вдохновения, свежих идей и обновления.
Каждое изменение в природе, каждое мерцание листа напоминает нам о новшествах и творческом духе в жизни нашего научного очага.