UrDUda “TalabaEXPO–2025” kasb ko‘rgazmasi bo'lib o'tdi
Bugun, 16-oktabr kuni Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universitetida bitiruvchi yoshlarni qo‘llab-quvvatlash, ularning bandligini ta’minlash hamda tadbirkorlik va innovatsion tashabbuslarni rivojlantirish maqsadida “TalabaExpo-2025” kasb ko‘rgazmasi bo'lib o'tdi.
Ushbu tadbir “Kelajakka qadam” loyihasi doirasida O‘zbekiston Milliy banki, Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi, Kambag‘allikni qisqartirish va bandlik vazirligi, Xorazm viloyati hokimligi, Yoshlar ishlari agentligi hamda Savdo-sanoat palatasi hamkorligida tashkil etildi.
Tadbirda viloyatdagi barcha oliy ta’lim muassasasi talabalari va bitiruvchilari – jami 10 ming nafardan ortiq yoshlar ishtirok etdi. Ular uchun 130 dan ziyod yirik ish beruvchi tashkilotlar tomonidan 1300 dan ortiq bo‘sh ish o‘rinlari, shu jumladan amaliyot va stajirovka imkoniyatlari taklif qilindi.
Dastlab tadbirning tantanali ochilish marosimi boʻlib oʻtdi. Unda Xorazm viloyati hokimining o‘rinbosari S.Salayev, Urganch davlat universiteti rektori v.v.b S.Xodjaniyazov hamda“O‘zmilliybank” AJ huzuridagi “Kelajakka qadam” markazi rahbari E.Xoshimov so'zga chiqdi.
Ochilish marosimida so‘zga chiqqanlar Prezidentimiz tomonidan yoshlar bandligini ta’minlash ustuvor vazifa sifatida belgilab berilgani, bu yo‘nalishda amalga oshirilayotgan keng ko‘lamli ishlar hamda ko‘rgazmaning ahamiyatini alohida ta’kidladilar.

“TalabaEXPO–2025” Career Fair Held at UrSU
Today, October 16, at Urgench State University named after Abu Rayhan Biruni, the career fair “TalabaExpo-2025” was held to support graduating youth, ensure their employment, and promote entrepreneurship and innovative initiatives.
This event was organized within the framework of the “Step into the Future” project in cooperation with the National Bank of Uzbekistan, the Ministry of Higher Education, Science and Innovations, the Ministry of Poverty Reduction and Employment, the Khorezm Regional Administration, the Youth Affairs Agency, and the Chamber of Commerce and Industry.
More than 10,000 students and graduates from all higher education institutions in the region participated. Over 1,300 job vacancies were offered by more than 130 major employers, including opportunities for internships and apprenticeships.
The event began with a ceremonial opening, where the Deputy Governor of Khorezm region, S.Salayev, the Acting Rector of Urgench State University, S.Khodjaniyazov, and the head of the “Step into the Future” center under “O‘zmilliybank” JSC, E.Khoshimov, spoke.
In their speeches, they emphasized that ensuring youth employment is a priority task set by the President and highlighted the extensive work being done in this area as well as the importance of the fair.