“Besh tashabbus olimpiadasi” doirasida yengil atletika musobaqasi o‘tkazildi
Bugun, 27-oktabr kuni Urganch davlat universiteti sport maydonida “Besh tashabbus olimpiadasi” doirasida sportning yengil atletika turi bo‘yicha universitet bosqichi musoboqasi bo‘lib o‘tdi.
Musobaqa 4x100 metr estafeta yo‘nalishida tashkil etilib, har bir jamoa tarkibi 4 nafar ishtirokchi — 2 nafar o‘g‘il bola va 2 nafar qizdan iborat bo‘ldi. Bellashuvlar jarayonida talabalar o‘zlarining jismoniy tayyorgarligi, jamoaviy harakat va g‘alabaga intilish fazilatlarini namoyon etdilar.
Mazkur musobaqada universitetning barcha fakultet jamoalari faol ishtirok etib, qizg‘in raqobat olib borishdi. Tadbir sport orqali yoshlar o‘rtasida sog‘lom turmush tarzini targ‘ib etish, jamoaviylik ruhini kuchaytirish hamda “Besh tashabbus” g‘oyalarini yanada keng ommalashtirishga xizmat qildi.
G‘olib va sovrindor jamoalarga musobaqaning keyingi bosqichlarida ham muvaffaqiyat va zafarlar tilaymiz!

В рамках «Олимпиады пяти инициатив» проведены соревнования по лёгкой атлетике
Сегодня, 27 октября, на спортивной площадке Ургенчского государственного университета в рамках «Олимпиады пяти инициатив» состоялись соревнования по лёгкой атлетике на уровне университета.
Соревнование проходило в дисциплине эстафетного бега 4x100 метров, при этом каждая команда состояла из четырёх участников — двух юношей и двух девушек. Во время состязаний студенты продемонстрировали свою физическую подготовку, командное взаимодействие и стремление к победе.
Во всех соревнованиях активно участвовали команды всех факультетов университета, между которыми развернулась напряжённая борьба. Мероприятие способствовало пропаганде здорового образа жизни среди молодёжи, укреплению командного духа и дальнейшему распространению идей «Пяти инициатив».