“Besh tashabbus olimpiadasi” doirasida yengil atletika musobaqasi o‘tkazildi
Bugun, 27-oktabr kuni Urganch davlat universiteti sport maydonida “Besh tashabbus olimpiadasi” doirasida sportning yengil atletika turi bo‘yicha universitet bosqichi musoboqasi bo‘lib o‘tdi.
Musobaqa 4x100 metr estafeta yo‘nalishida tashkil etilib, har bir jamoa tarkibi 4 nafar ishtirokchi — 2 nafar o‘g‘il bola va 2 nafar qizdan iborat bo‘ldi. Bellashuvlar jarayonida talabalar o‘zlarining jismoniy tayyorgarligi, jamoaviy harakat va g‘alabaga intilish fazilatlarini namoyon etdilar.
Mazkur musobaqada universitetning barcha fakultet jamoalari faol ishtirok etib, qizg‘in raqobat olib borishdi. Tadbir sport orqali yoshlar o‘rtasida sog‘lom turmush tarzini targ‘ib etish, jamoaviylik ruhini kuchaytirish hamda “Besh tashabbus” g‘oyalarini yanada keng ommalashtirishga xizmat qildi.
G‘olib va sovrindor jamoalarga musobaqaning keyingi bosqichlarida ham muvaffaqiyat va zafarlar tilaymiz!

Athletics competition held as part of the “Five Initiatives Olympiad”
Today, on October 27, at the sports field of Urgench State University, an athletics competition was held as part of the “Five Initiatives Olympiad.”
The competition took place in the 4x100 meter relay event, with each team consisting of four participants — two boys and two girls. During the event, students demonstrated their physical fitness, teamwork, and determination to win.
Teams from all university faculties actively participated in the competition, engaging in intense rivalry. The event aimed to promote a healthy lifestyle among young people, strengthen the spirit of teamwork, and further popularize the ideas of the “Five Initiatives.”
We wish the winning and prize-winning teams success and new victories in the next stages of the competition!