28-oktabr kuni Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universiteti Ilmiy kengashining 3-majlisi bo‘lib o‘tdi. Yig‘ilish universitet rektori v.v.b. S.Xodjaniyazov raisligida, Kengash a’zolari ishtirokida tashkil etildi. Dastlab universitetning ilmiy salohiyatini oshirish yo‘lida salmoqli hissa qo‘shgan professor-o‘qituvchilarga PhD ilmiy darajasi diplomlari tantanali ravishda topshirildi.
Ilmiy kengashida kun tartibidan o‘rin olgan masalalar yuzasidan mas’ullarning axborot hamda hisobotlari tinglandi:
O‘zbekiston Respublikasi va Yevropa Ittifoqi o‘rtasida kengaytirilgan sheriklik va hamkorlik bo‘yicha tarixiy bitim imzolanishi to‘g‘risida (axborot);
Ijtimoiy-iqtisodiy fanlar fakultetida talabalar bandligini ta’minlash  bo‘yicha amalga oshirilayotgan ishlar to‘g‘risida (axborot);
Tabiiy va qishloq xo‘jaligi fanlari fakultetida talabalar bandligini ta’minlash bo‘yicha amalga oshirilayotgan ishlar to‘g‘risida (axborot);

On October 28, the 3rd meeting of the Academic Council of Urgench State University named after Abu Rayhon Biruni was held. The meeting was organized under the chairmanship of Acting Rector S.Khodjaniyazov and attended by members of the Council.
At the beginning of the meeting, PhD diplomas were ceremoniously awarded to professors and teachers who had made significant contributions to enhancing the university’s scientific potential.
During the Academic Council meeting, the following issues were discussed, and reports and information from responsible persons were heard:
Information on the signing of the historic agreement on the Enhanced Partnership and Cooperation between the Republic of Uzbekistan and the European Union;
Information on the work being carried out to ensure student employment at the Faculty of Social and Economic Sciences;
Information on the work being carried out to ensure student employment at the Faculty of Natural and Agricultural Sciences.