28-oktabr kuni Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universiteti Ilmiy kengashining 3-majlisi bo‘lib o‘tdi. Yig‘ilish universitet rektori v.v.b. S.Xodjaniyazov raisligida, Kengash a’zolari ishtirokida tashkil etildi. Dastlab universitetning ilmiy salohiyatini oshirish yo‘lida salmoqli hissa qo‘shgan professor-o‘qituvchilarga PhD ilmiy darajasi diplomlari tantanali ravishda topshirildi.
Ilmiy kengashida kun tartibidan o‘rin olgan masalalar yuzasidan mas’ullarning axborot hamda hisobotlari tinglandi:
O‘zbekiston Respublikasi va Yevropa Ittifoqi o‘rtasida kengaytirilgan sheriklik va hamkorlik bo‘yicha tarixiy bitim imzolanishi to‘g‘risida (axborot);
Ijtimoiy-iqtisodiy fanlar fakultetida talabalar bandligini ta’minlash  bo‘yicha amalga oshirilayotgan ishlar to‘g‘risida (axborot);
Tabiiy va qishloq xo‘jaligi fanlari fakultetida talabalar bandligini ta’minlash bo‘yicha amalga oshirilayotgan ishlar to‘g‘risida (axborot);

28 октября состоялось 3-е заседание Учёного совета Ургенчского государственного университета имени Абу Райхона Беруни. Заседание прошло под председательством и.о. ректора С.Ходжиязова с участием членов Совета.
В начале заседания в торжественной обстановке были вручены дипломы PhD преподавателям и профессорам, внёсшим значительный вклад в повышение научного потенциала университета.
На заседании Учёного совета были заслушаны доклады и информации ответственных лиц по следующим вопросам:
О подписании исторического соглашения о расширенном партнёрстве и сотрудничестве между Республикой Узбекистан и Европейским Союзом;
О проводимой работе по обеспечению занятости студентов на факультете социально-экономических наук;
О проводимой работе по обеспечению занятости студентов на факультете естественных и сельскохозяйственных наук.