Urganch davlat universiteti va Gansu qishloq xo‘jaligi universiteti o‘rtasidagi almashinuv dasturi yakunlandi
Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universiteti hamda Xitoyning Gansu qishloq xo‘jaligi universiteti o‘rtasida o‘tkazilgan bir haftalik madaniy va ta’limiy almashinuv dasturi bugun o‘z nihoyasiga yetdi.
Mazkur loyiha doirasida har ikki universitet talabalari o‘zaro tajriba almashib, dars mashg‘ulotlarida qatnashdilar, til o‘rganish va madaniyatlararo muloqot ko‘nikmalarini yanada boyitdilar.
Dastur yakunida o‘tkazilgan uchrashuvda universitetning Xalqaro aloqalar bo‘yicha prorektori G‘.O‘razboyev hamda Xorijiy filologiya fakulteti dekani Z.Jumaniyozov so‘zga chiqib, loyiha ishtirokchilariga samimiy minnatdorlik bildirdilar. Bu kabi tashabbuslar ikki oliygoh o‘rtasidagi do‘stona hamkorlikni yanada mustahkamlash, ta’lim va madaniyat sohasida yangi istiqbollar ochishiga ishonch bildirdilar.
Tadbir yakunida barcha qatnashchilarga almashinuv dasturini muvaffaqiyatli tamomlaganliklari uchun sertifikatlar topshirildi.
Eslatib o‘tamiz, mazkur dasturda qatnashish uchun Gansu qishloq xo‘jaligi universitetidan 17 nafar talaba hamda 2 nafar o‘qituvchi Urganch davlat universitetida mehmon bo‘ldi.

The exchange program between Urgench State University named after Abu Rayhon Biruni and Gansu Agricultural University has concluded
Today a week-long cultural and educational exchange program between Urgench State University named after Abu Rayhon Biruni and Gansu Agricultural University, China, came to an end.
Within the framework of this project, students from both universities exchanged experiences, attended academic classes, and enhanced their language learning and intercultural communication skills.
At the closing meeting, Vice-Rector for International Relations G.Urazboyev and Dean of the Faculty of Foreign Philology Z.Jumaniyozov expressed their sincere gratitude to the participants. They emphasized that such initiatives help strengthen the friendly cooperation between the two universities and open up new prospects in the fields of education and culture.
At the end of the event, all participants received certificates for successfully completing the exchange program.
It should be noted that 17 students and 2 teachers from Gansu Agricultural University visited Urgench State University to take part in this program.