Urganch davlat universiteti va Gansu qishloq xo‘jaligi universiteti o‘rtasidagi almashinuv dasturi yakunlandi
Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universiteti hamda Xitoyning Gansu qishloq xo‘jaligi universiteti o‘rtasida o‘tkazilgan bir haftalik madaniy va ta’limiy almashinuv dasturi bugun o‘z nihoyasiga yetdi.
Mazkur loyiha doirasida har ikki universitet talabalari o‘zaro tajriba almashib, dars mashg‘ulotlarida qatnashdilar, til o‘rganish va madaniyatlararo muloqot ko‘nikmalarini yanada boyitdilar.
Dastur yakunida o‘tkazilgan uchrashuvda universitetning Xalqaro aloqalar bo‘yicha prorektori G‘.O‘razboyev hamda Xorijiy filologiya fakulteti dekani Z.Jumaniyozov so‘zga chiqib, loyiha ishtirokchilariga samimiy minnatdorlik bildirdilar. Bu kabi tashabbuslar ikki oliygoh o‘rtasidagi do‘stona hamkorlikni yanada mustahkamlash, ta’lim va madaniyat sohasida yangi istiqbollar ochishiga ishonch bildirdilar.
Tadbir yakunida barcha qatnashchilarga almashinuv dasturini muvaffaqiyatli tamomlaganliklari uchun sertifikatlar topshirildi.
Eslatib o‘tamiz, mazkur dasturda qatnashish uchun Gansu qishloq xo‘jaligi universitetidan 17 nafar talaba hamda 2 nafar o‘qituvchi Urganch davlat universitetida mehmon bo‘ldi.

Программа обмена между Ургенчским государственным университетом имени Абу Райхона Беруния и Сельскохозяйственным университетом Ганьсу завершилась
Сегодня подошла к концу недельная культурно-образовательная программа обмена, проведённая между Ургенчским государственным университетом имени Абу Райхона Беруния и Китайским сельскохозяйственным университетом провинции Ганьсу.
В рамках данного проекта студенты обоих университетов обменивались опытом, посещали учебные занятия, совершенствовали навыки изучения языков и межкультурного общения.
На заключительной встрече проректор по международным связям Г. Уразбаев и декан факультета иностранной филологии З. Джуманиязов выразили искреннюю благодарность участникам проекта. Они отметили, что подобные инициативы способствуют укреплению дружеского сотрудничества между двумя университетами и открывают новые перспективы в области образования и культуры.
В завершение мероприятия всем участникам были вручены сертификаты об успешном завершении программы обмена.
Напомним, что для участия в этой программе в Ургенчском государственном университете гостили 17 студентов и 2 преподавателя из Сельскохозяйственного университета Ганьсу.