Yana bir yutuq – xalqaro miqyosda e’tirof!
Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universiteti Kimyoviy texnologiyalar fakulteti professor-oʻqituvchilari Yevropa Ittifoqining ERASMUS-EDU-2022-CBHE dasturi doirasidagi “ECAMPUZ – The First Silk Road Conference on Food Science and Foodomics” loyihasining barcha bosqichlarida oʻzlarining ilmiy-innovatsion chiqishlari bilan faol qatnashdilar. Joriy yilning 3-5 noyabr kunlari ushbu loyihaning yakunlovchi konferensiyasi boʻlib oʻtdi.
Mazkur nufuzli anjumanda UrDU Oziq-ovqat texnologiyasi kafedrasi o‘qituvchisi, tayanch doktorant Behzod Kuramboyev “Most Innovative Research Award” (Eng innovatsion ilmiy izlanish) nominatsiyasi g‘olibi deb topildi!
Loyihaning ilmiy maqolalar to‘plami Scopus hamda Google Scholar xalqaro ilmiy bazalarida indeksatsiyalanadi.
Bu yutuq – Urganch davlat universiteti olimlarining xalqaro ilmiy maydondagi faoliyati va innovatsion tadqiqotlarga bo‘lgan e’tiborining yorqin ifodasidir.

Ещё одно достижение — признание на международном уровне!
Профессора и преподаватели факультета химических технологий Ургенчского государственного университета имени Абу Райхона Беруни активно участвовали со своими научно-инновационными докладами на всех этапах проекта «ECAMPUZ – The First Silk Road Conference on Food Science and Foodomics», реализуемого в рамках программы Европейского Союза ERASMUS-EDU-2022-CBHE. Заключительная конференция данного проекта состоялась 3–5 ноября текущего года.
На этом престижном форуме преподаватель кафедры технологии пищевых продуктов УрДУ, соискатель степени PhD Бехзод Курамбояев был признан победителем в номинации «Most Innovative Research Award» (Самое инновационное научное исследование)!
Сборник научных статей проекта будет индексироваться в международных научных базах данных Scopus и Google Scholar.
Это достижение является ярким свидетельством активного участия учёных Ургенчского государственного университета в международном научном пространстве и их особого внимания к инновационным исследованиям.