“BIR VATAN, BIR EL, BIR BAYROQ!” — DAVLAT BAYROG‘I QABUL QILINGANLIGINING 34 YILLIGI NISHONLANDI
17-noyabr kuni Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universitetida O‘zbekiston Respublikasi Davlat bayrog‘i qabul qilinganining 34 yilligiga bag‘ishlangan tantanali bayram tadbiri bo‘lib o‘tdi. Ushbu tadbir “Bir Vatan, bir el, bir bayroq!” shiori ostida o‘tkazildi. Tadbirda Ijtimoiy-iqtisodiy fanlar fakulteti Huquq kafedrasi o‘qituvchisi Q.Qo‘chqorov o‘z chiqishida bugungi bayramning ma’nosi va ahamiyatiga alohida to‘xtaldi.
Darhaqiqat, bugungi bayroq — yurtimiz suvereniteti, erkinligi va milliy qadriyatlarining yorqin ifodasidir. Uning har bir rangi, har bir belgisida ajdodlarimizning mardligi, xalqimizning birligi va kelajakka bo‘lgan ishonchi mujassam.
Tadbir davomida Filologiya va san’at fakultetining iqtidorli talabalari hamda professor-o‘qituvchilari tomonidan tayyorlangan bayramona konsert dasturi namoyish etildi. Kuy-qo‘shiqlar, sahna ko‘rinishlari va badiiy chiqishlar tadbirga ko‘tarinki ruh bag‘ishlab, bayroqning ulug‘vor maqomini yanada yoritdi. Tadbir ishtirokchilari uchun bu nafaqat bayramona uchrashuv, balki Vatan, xalq va bayroqqa bo‘lgan chuqur hurmatning yorqin ifodasi bo‘ldi.

«ОДНА РОДИНА, ОДИН НАРОД, ОДИН ФЛАГ!» — ОТМЕЧЕНО 34-ЛЕТИЕ ПРИНЯТИЯ ГОСУДАРСТВЕННОГО ФЛАГА
17 ноября в Ургенчском государственном университете имени Абу Райхона Беруний состоялось торжественное мероприятие, посвящённое 34-летию принятия Государственного флага Республики Узбекистан. Мероприятие прошло под девизом «Одна Родина, один народ, один флаг!». На мероприятии преподаватель кафедры права факультета социально-экономических наук К. Кочкаров в своём выступлении особо остановился на значении и важности сегодняшнего праздника.
Действительно, сегодняшний флаг — яркое выражение суверенитета, свободы и национальных ценностей нашей страны. В каждом его цвете и каждом символе воплощены мужество наших предков, единство народа и вера в будущее.
В ходе мероприятия была представлена праздничная концертная программа, подготовленная талантливыми студентами и профессорами-преподавателями факультета филологии и искусства. Песни, музыкальные номера, театральные постановки и художественные выступления придали мероприятию приподнятое настроение и ещё более подчеркнули величественный статус флага. Для участников это стало не только праздничной встречей, но и ярким выражением глубокого уважения к Родине, народу и флагу.