URDUDA YOSHLAR BILAN OCHIQ MULOQOT TASHKIL ETILDI
Tadbir avvalida monitor orqali yoshlar o‘rtasida giyohvandlikka qarshi kurashish, kiberxavfsizlik, shuningdek, universitetga biriktirilgan profilaktika inspektorlari faoliyati haqida tayyorlangan ijtimoiy va ma’rifiy videoroliklar namoyish etildi.
Rektor S.Xodjaniyozov uchrashuvni ochiq berib, yig‘ilishning maqsad va vazifalarini ishtirokchilarga yetkazdi. Shundan so‘ng polkovnik A.Shermuxamedov bugungi kunda davlatimiz tomonidan yoshlar siyosati yo‘nalishida amalga oshirilayotgan keng ko‘lamli islohotlar haqida batafsil ma’lumot berdi. Shuningdek, viloyatda yoshlar orasida jinoyatchilik va huquqbuzarliklarni oldini olish borasida amalga oshirilayotgan ishlar to'g'risida so'z yuritdi.
Ochiq muloqot tarzida tashkil etilgan uchrashuv davomida Urganch davla universiteti talabalarining erishayotgan yutuqlari sanab o'tildi. Tadbirda talabalar ham faol ishtirok etib, o‘zlarini qiziqtirgan savollariga javoblar oldilar, taklif va tashabbuslarini bildirdilar.
"Rahbar va yoshlar uchrashuvi"da joriy yilning 11–17 noyabr kunlari Voleybol bo'yicha o'tkazilgan O‘zbekiston chempionatida g‘oliblikni qo‘lga kiritgan universitet voleybolchi qizlar jamoalari, ularning murabbiylari hamda ota-onalari Xorazm viloyati IIB tomonidan munosib taqdirlandi.
Shuningdek, har jabhada faolligi, tashabbuskorligi va o‘z vazifalarini mas’uliyat bilan bajarib kelayotgani uchun bir guruh talaba-yoshlarga Tashakkurnoma topshirildi.

В УрГУ состоялся открытый диалог с молодёжью
Сегодня, 20 ноября, в Ургенчском государственном университете имени Абу Райхона Беруни был организован «Встреча руководителя и молодежи» с целью своевременного предотвращения преступлений и правонарушений среди молодежи.
Во встрече приняли участие начальник УВД Хорезмской области, полковник Абдумаджид Шермухамедов, а также и.о. ректора университета Сардор Ходжаниязов, которые провели беседу со студентами.
В начале мероприятия через монитор были продемонстрированы социальные и просветительские видеоролики, подготовленные по темам борьбы с наркоманией среди молодежи, кибербезопасности, а также деятельности закрепленных за университетом профилактических инспекторов.
Исполняющий обязанности ректора С. Ходжаниязов открыв встречу, довёл до участников цели и задачи собрания. Затем полковник А. Шермухамедов подробно рассказал о широкомасштабных реформах, осуществляемых сегодня государством в сфере молодежной политики. Он также остановился на проводимой в области работе по профилактике преступности и правонарушений среди молодежи.
Во время встречи, организованной в формате открытого диалога, были перечислены успехи студентов Ургенчского государственного университета. Студенты активно участвовали в мероприятии, получили ответы на интересующие их вопросы, высказали свои предложения и инициативы.
На «Встрече руководителя и молодежи» волейбольные женские команды университета, их тренеры и родители, которые заняли первое место в Чемпионате Узбекистана по волейболу, прошедшем 11–17 ноября текущего года, были достойно награждены УВД Хорезмской области.
Кроме того, группе активных, инициативных и ответственно выполняющих свои обязанности студентов была вручена Благодарность.