Bugun, 5-dekabr kuni Urganch davlat universitetida Filologiya va san’at fakulteti tashabbusi bilan buyuk mutafakkir, so‘z mulkining sultoni Alisher Navoiy ijodini chuqur o‘rganish, uning badiiy merosini talabalarga yanada keng targ‘ib etish maqsadida an’anaviy tarzda o‘tkazilib kelinayotgan “Navoiyxon talaba” ko‘rik-tanlovining navbatdagi soni tashkil etildi.
Tanlov uch bosqichda — savol-javoblar, bahs-munozaralar va Alisher Navoiy lirikasidan namunalar ijrosi orqali o‘tkazildi. Har bir bosqich hakamlar hay’ati tomonidan xolis baholanib bordi.
Tanlov g‘oliblari:
I o‘rin — Ibragimova Shoira, O‘zbek tili ta’lim yo‘nalishi, 3-bosqich talabasi;
II o‘rin — Ismailova Sabina, O‘zbek tili ta’lim yo‘nalishi, 1-bosqich talabasi;
III o‘rin — Jamalatdinova Muyassar, O‘zbek tili ta’lim yo‘nalishi, 3-bosqich talabasi.
Tadbirning badiiy qismi Filologiya va tillarni o‘qitish: o‘zbek tili ta’lim yo‘nalishi 221-guruh talabalari tomonidan namoyish etilgan sahna ko‘rinishlari, Navoiy hayoti va ijodiga bag‘ishlangan videorolik, kuy-qo‘shiqlar hamda raqslar bilan yanada fayzli va mazmunli davom etdi.

The next edition of the "Navoiykhan Student" competition was held
Today, December 5, at the initiative of the Faculty of Philology and Arts, the next edition of the traditionally held “Navoiykhon Talaba” competition was organized at Urgench State University in order to deeply study the work of the great thinker, the sultan of the word, Alisher Navoi, and to further promote his artistic heritage to students.
The competition was held in three stages - through questions and answers, debates, and the performance of samples of Alisher Navoi's lyrics. Each stage was objectively evaluated by a jury.
The winners of the competition:
1st place - Ibragimova Shoira, 3rd year student of the Uzbek language department;
2nd place - Ismailova Sabina, 1st year student of the Uzbek language department;
3rd place — Jamalatdinova Muyassar, 3rd year student of the Uzbek language department.
The artistic part of the event continued with more grace and meaning with stage performances by students of the 221st group of the Philology and Language Teaching: Uzbek language department, a video dedicated to the life and work of Navoi, songs and dances.