Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universiteti jamoasi "Intellektual olimpiada" doirasida tashkil etilgan “Erudit-kvartet” intellektual o‘yinida munosib ishtirok etib, faxrli 3-o‘rinni qo‘lga kiritdi hamda 40 million so'm pul mukofotiga ega bo'ldi.
Universitet jamoasi bilan tanishing:
Maqsudov Jasurbek – Ijtimoiy-iqtisodiy fanlar fakulteti Iqtisodiyot (tarmoqlar va sohalar bo‘yicha) 4-bosqich;
Bekpo‘latov Nodirbek – Xorijiy filologiya fakulteti Tarjimonlik nazariyasi va gid hamrohligi 3-bosqich;
Aminov Kamronbek – Ijtimoiy-iqtisodiy fanlar fakulteti Turizm 4-bosqich;
Otayev Bekzodbek – Ijtimoiy-iqtisodiy fanlar fakulteti Yurisprudensiya 3-kurs 232-guruh;
Safarboyev Jahongir – Tabiiy va qishloq xo‘jaligi fanlari fakulteti Geografiya 3-bosqich;
Komilova Nurafshon – Xorijiy filologiya fakulteti Filologiya va tillarni o‘qitish (ingliz tili) 3-bosqich;
Yuldasheva Mahliyo – Ijtimoiy-iqtisodiy fanlar fakulteti Tarix, sirtqi ta’lim 214-guruh.
Universitetimiz jamoasini ushbu yutuq bilan tabriklaymiz va kelgusi tanlovlarda ham ulkan zafarlar tilaymiz!

Команда Ургенчского государственного университета имени Абу Райхана Беруни достойно выступила в интеллектуальной игре «Эрудит-квартет», организованной в рамках «Интеллектуальной олимпиады», заняла почётное 3-е место и была награждена денежным призом в размере 40 миллионов сумов.
Познакомьтесь с командой университета:
Максудов Джасурбек — факультет социально-экономических наук, Экономика (по отраслям и секторам), 4 курс;
Бекпоʻлатов Нодирбек — факультет иностранной филологии, Теория перевода и сопровождение гида, 3 курс;
Аминов Камронбек — факультет социально-экономических наук, Туризм, 4 курс;
Отаев Бекзодбек — факультет социально-экономических наук, Юриспруденция, 3 курс, группа 232;
Сафарбоев Джахонгир — факультет естественных и сельскохозяйственных наук, География, 3 курс;
Комилова Нурафшон — факультет иностранной филологии, Филология и преподавание языков (английский язык), 3 курс;
Юлдашева Махлиё — факультет социально-экономических наук, История, заочная форма обучения, группа 214.
Поздравляем команду нашего университета с этим достижением и желаем новых больших побед в предстоящих конкурсах!