Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universiteti jamoasi "Intellektual olimpiada" doirasida tashkil etilgan “Erudit-kvartet” intellektual o‘yinida munosib ishtirok etib, faxrli 3-o‘rinni qo‘lga kiritdi hamda 40 million so'm pul mukofotiga ega bo'ldi.
Universitet jamoasi bilan tanishing:
Maqsudov Jasurbek – Ijtimoiy-iqtisodiy fanlar fakulteti Iqtisodiyot (tarmoqlar va sohalar bo‘yicha) 4-bosqich;
Bekpo‘latov Nodirbek – Xorijiy filologiya fakulteti Tarjimonlik nazariyasi va gid hamrohligi 3-bosqich;
Aminov Kamronbek – Ijtimoiy-iqtisodiy fanlar fakulteti Turizm 4-bosqich;
Otayev Bekzodbek – Ijtimoiy-iqtisodiy fanlar fakulteti Yurisprudensiya 3-kurs 232-guruh;
Safarboyev Jahongir – Tabiiy va qishloq xo‘jaligi fanlari fakulteti Geografiya 3-bosqich;
Komilova Nurafshon – Xorijiy filologiya fakulteti Filologiya va tillarni o‘qitish (ingliz tili) 3-bosqich;
Yuldasheva Mahliyo – Ijtimoiy-iqtisodiy fanlar fakulteti Tarix, sirtqi ta’lim 214-guruh.
Universitetimiz jamoasini ushbu yutuq bilan tabriklaymiz va kelgusi tanlovlarda ham ulkan zafarlar tilaymiz!

The team of Urgench State University named after Abu Rayhon Biruni successfully participated in the intellectual game “Erudit Quartet”, organized within the framework of the Intellectual Olympiad, won an honorable 3rd place, and received a cash prize of 40 million soums.
Meet the university team:
Maqsudov Jasurbek — Faculty of Social and Economic Sciences, Economics (by sectors and industries), 4th year;
Bekpoʻlatov Nodirbek — Faculty of Foreign Philology, Theory of Translation and Guide Accompaniment, 3rd year;
Aminov Kamronbek — Faculty of Social and Economic Sciences, Tourism, 4th year;
Otayev Bekzodbek — Faculty of Social and Economic Sciences, Jurisprudence (Law), 3rd year, Group 232;
Safarboyev Jahongir — Faculty of Natural and Agricultural Sciences, Geography, 3rd year;
Komilova Nurafshon — Faculty of Foreign Philology, Philology and Language Teaching (English), 3rd year;
Yuldasheva Mahliyo — Faculty of Social and Economic Sciences, History, part-time education, Group 214.
We congratulate our university team on this achievement and wish them great success and many more victories in future competitions!