Texnikum o‘qituvchilari uchun malaka oshirish seminar-treninglari davom etmoqda
Xabaringiz bor, Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universiteti tashabbusi bilan viloyatimizdagi texnikumlarda faoliyat yuritayotgan chet tili o‘qituvchilarining kasbiy mahoratini oshirishga qaratilgan seminar-treninglar o'tkazilmoqda.
Bugun seminarlar boshlanishidan oldin oliygoh rektori v.v.b. S.Xodjaniyazov seminar ishtirokchilari bilan uchrashib, ularni seminar jarayonida faol ishtirok etish, yangi bilim va ko‘nikmalarni amaliyotga tatbiq etish, shuningdek, o‘z kasbiy malakalarini yanada rivojlantirishga intilishga chaqirdi.
Seminar mashg‘ulotlari Ingliz tili va adabiyoti kafedrasining katta o‘qituvchisi S.Atajanova tomonidan olib borilmoqda. Mashg‘ulotlar davomida o‘qituvchilar zamonaviy dars metodikalari, interaktiv pedagogik texnologiyalar va amaliyotga yo‘naltirilgan mashg‘ulotlar bilan tanishib, o‘z malakalarini oshirmoqda.

Продолжаются семинар-тренинги по повышению квалификации для преподавателей техникумов
Как вам известно, по инициативе Ургенчского государственного университета имени Абу Райхана Беруни проводятся семинар-тренинги, направленные на повышение профессионального мастерства преподавателей иностранных языков, работающих в техникумах нашей области.
Сегодня, перед началом семинарских занятий, исполняющий обязанности ректора университета С. Ходжаниязов встретился с участниками семинара и призвал их активно участвовать в учебном процессе, внедрять новые знания и навыки в практику, а также стремиться к дальнейшему развитию своих профессиональных компетенций.
Семинарские занятия проводит старший преподаватель кафедры английского языка и литературы С. Атажанова. В ходе занятий преподаватели знакомятся с современными методиками преподавания, интерактивными педагогическими технологиями и практико-ориентированными формами обучения, тем самым повышая свой профессиональный уровень.