Texnikum o‘qituvchilari uchun malaka oshirish seminar-treninglari davom etmoqda
Xabaringiz bor, Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universiteti tashabbusi bilan viloyatimizdagi texnikumlarda faoliyat yuritayotgan chet tili o‘qituvchilarining kasbiy mahoratini oshirishga qaratilgan seminar-treninglar o'tkazilmoqda.
Bugun seminarlar boshlanishidan oldin oliygoh rektori v.v.b. S.Xodjaniyazov seminar ishtirokchilari bilan uchrashib, ularni seminar jarayonida faol ishtirok etish, yangi bilim va ko‘nikmalarni amaliyotga tatbiq etish, shuningdek, o‘z kasbiy malakalarini yanada rivojlantirishga intilishga chaqirdi.
Seminar mashg‘ulotlari Ingliz tili va adabiyoti kafedrasining katta o‘qituvchisi S.Atajanova tomonidan olib borilmoqda. Mashg‘ulotlar davomida o‘qituvchilar zamonaviy dars metodikalari, interaktiv pedagogik texnologiyalar va amaliyotga yo‘naltirilgan mashg‘ulotlar bilan tanishib, o‘z malakalarini oshirmoqda.

Professional Development Seminar Trainings for Technical College Teachers Are Ongoing
As you are aware, at the initiative of Urgench State University named after Abu Rayhon Biruni, seminar trainings aimed at enhancing the professional skills of foreign language teachers working in technical colleges of the region are being conducted.
Today, prior to the start of the seminars, the Acting Rector of the university, S.Khodjaniyazov, met with the seminar participants and encouraged them to take an active part in the training process, apply newly acquired knowledge and skills in practice, and strive for the further development of their professional qualifications.
The seminar sessions are being conducted by S.Atajanova, Senior Lecturer of the Department of English Language and Literature. During the sessions, teachers become acquainted with modern teaching methodologies, interactive pedagogical technologies, and practice-oriented instructional approaches, thereby improving their professional competence.