“Wooden Bridge” — yosh muhandislarning ijodiy va konstruktiv bellashuvi
Joriy yilning 18-dekabr kuni Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universiteti Texnika fakultetida Qurilish kafedrasi tashabbusi bilan “Wooden bridge” — yog‘och tayoqchalar asosida ko‘prik maketlarini yasash bo‘yicha qiziqarli va bellashuvlarga boy tanlov bo'lib o'tdi.
Mazkur tanlovda 8 ta jamoa ishtirok etib, har bir jamoa 5 nafar talabadan iborat tarkibda o‘zaro kuch sinashdi. Bellashuv yoshlarning muhandislik fikrlashi, ijodiy yondashuvi hamda nazariy bilimlarini amaliy ko‘nikmalar bilan uyg‘unlashtirishga qaratilgani bilan ahamiyatlidir.
19-dekabr kuni Texnika fakulteti Qurilish kafedrasi tashabbusi bilan tashkil etilgan “Wooden bridge” — yog‘och tayoqchalar asosida ko‘prik maketlarini yaratish bo‘yicha tanlovning taqdirlash marosimi bo‘lib o‘tdi.
Hakamlar hay’ati tomonidan barcha ishlar texnik yechimlar, ijodkorlik va amaliy yondashuv mezonlari asosida baholanib, eng munosib jamoalar g‘olib deb topildi. G‘oliblar va faol ishtirokchilar qimmatbaho sovg‘alar bilan taqdirlandilar.
1-o‘rin: 221-Qurilish materiallari, buyumlari va konstruksiyalarini ishlab chiqarish yo‘nalishi talabalari;
2-o‘rin: 221-Bino va inshootlar qurilishi yo‘nalishi talabalari;
3-o‘rin: 231-Qurilish materiallari, buyumlari va konstruksiyalarini ishlab chiqarish yo‘nalish talabalari.
Mazkur tanlov talabalar uchun o‘z bilim va salohiyatini namoyon etish, jamoaviy ishlash ko‘nikmalarini mustahkamlash hamda kelajakdagi kasbiy faoliyatiga mustahkam poydevor yaratishda muhim ahamiyat kasb etdi.

«Wooden Bridge» — творческое и конструктивное соревнование молодых инженеров
18 декабря текущего года на факультете техники Ургенчского государственного университета имени Абу Райхана Беруни по инициативе кафедры строительства состоялся интересный и насыщенный соревнованиями конкурс «Wooden Bridge», посвящённый созданию макетов мостов из деревянных палочек.
В конкурсе приняли участие 8 команд, каждая из которых состояла из 5 студентов, соревновавшихся между собой. Данное состязание имеет большое значение, так как направлено на развитие инженерного мышления молодежи, творческого подхода, а также на сочетание теоретических знаний с практическими навыками.
19 декабря по инициативе кафедры строительства факультета техники состоялась церемония награждения конкурса «Wooden Bridge», посвящённого созданию макетов мостов из деревянных палочек.
Все работы были оценены жюри на основе критериев технических решений, креативности и практического подхода, по итогам чего были определены наиболее достойные команды. Победители и активные участники были награждены ценными подарками.
1-е место — студенты направления 221 «Производство строительных материалов, изделий и конструкций»;
2-е место — студенты направления 221 «Строительство зданий и сооружений»;
3-е место — студенты направления 231 «Производство строительных материалов, изделий и конструкций».
Данный конкурс имел важное значение для студентов, так как способствовал демонстрации их знаний и потенциала, укреплению навыков командной работы и созданию прочной основы для будущей профессиональной деятельности.