“Rahbar va yoshlar” uchrashuvi bo‘lib o‘tdi
Bugun Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universitetida “Rahbar va yoshlar” mavzusida talaba-yoshlar bilan uchrashuv tashkil etildi. Uchrashuvni universitet rektori v.v.b. S.Xodjaniyazov kirish so‘zi bilan ochib berdi hamda yoshlar bilan ishlash, ularning tashabbuslarini qo‘llab-quvvatlash bugungi kunning muhim vazifalaridan biri ekanini ta’kidladi.
Tadbirda Xorazm viloyati hokimi o‘rinbosari S.Salayev ishtirok etib, talabalar bilan bevosita muloqot qildi. Uchrashuv davomida yoshlarning taklif va tashabbuslari, ularni qiynayotgan masalalar tinglandi hamda ta’lim jarayoniga oid fikrlar bildirildi.
Uchrashuv yakunida yoshlarni qo‘llab-quvvatlash maqsadida Xorazm viloyati hokimligi tomonidan 2 nafar talabaning kontrakt to‘lovi uchun ajratilgan pul mukofoti topshirildi. Shuningdek, “Qalqon” jamoasining bir nafar a’zosiga noutbuk sovg‘a qilindi.
Bundan tashqari, universitet rahbariyati tomonidan “Qalqon” jamoasining 30 nafar a’zosiga kiyim-kechak hamda zarur texnik vositalar tantanali tarzda topshirildi.

Состоялась встреча «Руководитель и молодежь»
Сегодня в Ургенчском государственном университете имени Абу Райхана Беруни была организована встреча со студентами и молодежью на тему «Руководитель и молодежь». Встречу вступительным словом открыл исполняющий обязанности ректора университета С. Ходжаниязов, подчеркнув, что работа с молодежью и поддержка их инициатив являются одними из важнейших задач современности.
В мероприятии принял участие заместитель хокима Хорезмской области С. Салаев, который провел непосредственный диалог со студентами. В ходе встречи были выслушаны предложения и инициативы молодежи, обсуждены волнующие их вопросы, а также высказаны мнения, касающиеся образовательного процесса.
По итогам встречи в целях поддержки молодежи от имени хокимията Хорезмской области были вручены денежные поощрения, выделенные для оплаты контрактного обучения двух студентов. Кроме того, одному из членов команды «Калкон» был подарен ноутбук.
Также руководством университета в торжественной обстановке были вручены комплекты одежды и необходимое техническое оборудование 30 членам команды «Калкон».