Universitet oʻqituvchilari tomonidan maktablarda toʻgarak mashgʻulotlari olib borilmoqda
Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universitetiga biriktirilgan umumta’lim maktablari bilan hamkorlik ishlari izchil davom etmoqda. Bugun, 27-yanvar kuni Xiva shahridagi 56-son ixtisoslashtirilgan davlat umumta’lim maktabida Xorijiy filologiya fakulteti Ingliz tili va adabiyoti kafedrasi o‘qituvchisi F.Iskandarov tomonidan ingliz tili to‘garagining navbatdagi mashg‘uloti o‘tkazildi.
Mashg‘ulot “Save the Earth” (Yer sayyorasini asraylik) mavzusiga bag‘ishlanib, o‘quvchilarda ekologik madaniyatni shakllantirish, shuningdek, ingliz tilida erkin fikr bildirish ko‘nikmalarini rivojlantirishga qaratildi. Dars jarayonida o‘quvchilar atrof-muhitni muhofaza qilish borasidagi fikr va tashabbuslarini ingliz tilida bayon etib, turli interaktiv savol-javoblar orqali o‘z bilimlarini mustahkamlashdi.
Shuningdek, o‘qituvchi tomonidan o‘quvchilarning fanga bo‘lgan qiziqishlari o‘rganilib, ularning kelajakda kim bo‘lish istagi, tanlamoqchi bo‘lgan kasblari haqida ingliz tilida suhbat olib borildi.
Mazkur dars mashg‘uloti o‘quvchilar tomonidan katta qiziqish bilan qabul qilinib, ularning ingliz tilini o‘rganishga bo‘lgan ishtiyoqini yanada oshirdi.

Преподаватели университета проводят кружковые занятия в школах
Сотрудничество с общеобразовательными школами, закреплёнными за Ургенчским государственным университетом имени Абу Райхана Беруни, последовательно продолжается. Сегодня, 27 января, в специализированной государственной общеобразовательной школе №56 города Хива преподавателем кафедры английского языка и литературы факультета иностранной филологии Ф. Искандаровым было проведено очередное занятие кружка по английскому языку.
Занятие было посвящено теме «Save the Earth» («Сохраним планету Земля») и было направлено на формирование экологической культуры у учащихся, а также на развитие навыков свободного выражения мыслей на английском языке. В ходе занятия учащиеся излагали свои мысли и инициативы по охране окружающей среды на английском языке, а также закрепляли свои знания с помощью различных интерактивных вопросов и ответов.
Кроме того, преподавателем были изучены интересы учащихся к предмету, проведена беседа на английском языке о том, кем они хотят стать в будущем и какие профессии планируют выбрать.
Данное занятие было воспринято учащимися с большим интересом и способствовало дальнейшему повышению их мотивации к изучению английского языка.