Talaba-yoshlar — sog‘lom hayot tarafdori!
17-fevral kuni Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universitetida Yoshlar ittifoqi Xorazm viloyati kengashi tashabbusi bilan talaba-yoshlar o‘rtasida sog‘lom turmush tarzini targ‘ib qilish hamda giyohvandlik illatining jamiyat va inson hayotiga salbiy oqibatlarini yoritishga qaratilgan “Giyohvandlikning salbiy oqibatlari” mavzusida Talabalar teatr studiyalari bellashuvi bo‘lib o‘tdi.
Bellashuvda viloyatimizdagi oliy ta’lim muassasalari jamoalari faol ishtirok etib, ta’sirchan sahna ko‘rinishlari orqali ushbu ijtimoiy masalani yoritib berdilar.
Hakamlar hay’ati yakuniy qaroriga ko‘ra, 1-o‘rin bizning jamoamizga, ya’ni Urganch davlat universiteti talabalari jamoasiga nasib etdi!
2-o‘rin — Urganch innovatsion universiteti
3-o‘rin — Ranch texnologiya universiteti hamda O‘zbekiston davlat xoreografiya akademiyasi Urganch filiali.

Студенты — за здоровый образ жизни!
17 февраля в Ургенчский государственный университет имени Абу Райхана Беруни по инициативе Совета Союза молодёжи Хорезмской области среди студентов прошёл конкурс театральных студий на тему «Негативные последствия наркомании», направленный на пропаганду здорового образа жизни и освещение пагубного влияния наркомании на общество и жизнь человека.
В конкурсе активно приняли участие команды высших учебных заведений нашей области, которые через содержательные и эмоциональные сценические постановки раскрыли данную социальную проблему.
По итоговому решению жюри:
1-е место было присуждено нашей команде — студентам Ургенчского государственного университета!
2-е место — Ургенчский инновационный университет
3-е место — Университет технологий Ranch и Ургенчский филиал Государственной академии хореографии Узбекистана.