Talaba-yoshlar — sog‘lom hayot tarafdori!
17-fevral kuni Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universitetida Yoshlar ittifoqi Xorazm viloyati kengashi tashabbusi bilan talaba-yoshlar o‘rtasida sog‘lom turmush tarzini targ‘ib qilish hamda giyohvandlik illatining jamiyat va inson hayotiga salbiy oqibatlarini yoritishga qaratilgan “Giyohvandlikning salbiy oqibatlari” mavzusida Talabalar teatr studiyalari bellashuvi bo‘lib o‘tdi.
Bellashuvda viloyatimizdagi oliy ta’lim muassasalari jamoalari faol ishtirok etib, ta’sirchan sahna ko‘rinishlari orqali ushbu ijtimoiy masalani yoritib berdilar.
Hakamlar hay’ati yakuniy qaroriga ko‘ra, 1-o‘rin bizning jamoamizga, ya’ni Urganch davlat universiteti talabalari jamoasiga nasib etdi!
2-o‘rin — Urganch innovatsion universiteti
3-o‘rin — Ranch texnologiya universiteti hamda O‘zbekiston davlat xoreografiya akademiyasi Urganch filiali.

Students — Supporters of a Healthy Lifestyle!
On February 17, at Urgench State University named after Abu Rayhon Biruni, at the initiative of the Khorezm Regional Council of the Youth Union of Uzbekistan, a Student Theater Studio Competition titled “The Negative Consequences of Drug Addiction” was held among students. The event aimed to promote a healthy lifestyle and highlight the harmful effects of drug addiction on society and human life.
Teams from higher educational institutions across the region actively participated in the competition, presenting impactful stage performances that addressed this important social issue.
According to the final decision of the jury:
1st place was awarded to our team — the students of Urgench State University named after Abu Rayhon Biruni!
2nd place — Urgench Innovative University
3rd place — Ranch Technology University and the Urgench branch of the Uzbekistan State Academy of Choreography.