Vazirning birinchi o‘rinbosari Urganch davlat universiteti faoliyatini o‘rgandi
5-mart kuni Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vaziri birinchi o‘rinbosari Sardor Rajabov boshchiligida ishchi guruh xizmat safari bilan Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universitetida bo‘ldi.
O‘rganish davomida universitetning Kimyoviy texnologiyalar va Texnika fakultetlaridagi laboratoriya va o‘quv infratuzilmasi, arxitektura loyihalari, avtomobil va transport tizimlari, qishloq xo‘jaligi texnikasi laboratoriyalari faoliyati bilan tanishdi.
Xorazm viloyatidagi oliy ta’lim muassasalari rahbar xodimlari bilan tahliliy yig‘ilish o‘tkazilib, oliygohlarda talaba-yoshlar o‘rtasida jinoyatchilik va huquqbuzarlikning oldini olish bo‘yicha amalga oshirilgan ishlar tahlil qilindi, profilaktik va ma’naviy-tarbiyaviy ishlarni kuchaytirish bo‘yicha topshiriqlar berildi.
Shuningdek, “Yoshlar kuni” doirasida universitet talaba-yoshlari bilan ochiq muloqot o‘tkazdi. Talabalar taklif va savollariga batafsil javoblar berildi, ularning tashabbuslarini qo‘llab-quvvatlash bo‘yicha aniq vazifalar belgilandi.

Первый заместитель министра изучил деятельность Ургенчского государственного университета
5 марта рабочая группа во главе с первым заместителем министра высшего образования, науки и инноваций Сардором Раджабовым с рабочим визитом посетила Ургенчский государственный университет имени Абу Райхана Беруни.
В ходе визита он ознакомился с деятельностью лабораторий и учебной инфраструктуры факультетов химических технологий и техники университета, архитектурными проектами, а также лабораториями автомобильных и транспортных систем и сельскохозяйственной техники.
Также было проведено аналитическое совещание с руководящими сотрудниками высших образовательных учреждений Хорезмской области. В ходе встречи были проанализированы проводимые работы по предупреждению преступности и правонарушений среди студентов, даны поручения по усилению профилактической и духовно-воспитательной работы.
Кроме того, в рамках «Дня молодежи» состоялся открытый диалог со студентами университета. На предложения и вопросы студентов были даны подробные ответы, а также определены конкретные задачи по поддержке их инициатив.