Jumladan, Fizika-matematika fakultetining 1-bosqich Fizika hamda 1-bosqich Mexanika yo‘nalishi talabalari bilan, Tabiiy va qishloq xoʻjaligi fanlari fakultetining 2-kurs talabalari bilan o‘tkazilgan uchrashuvlarda  “Komplayns nazorat” tizimini boshqarish bo‘limi bosh mutaxassisi O.Iskandarov ishtirok etib, korrupsiyaning jamiyat rivojiga salbiy ta’siri, unga qarshi kurashishda ochiqlik va halollik tamoyillarining ahamiyati haqida atroflicha so‘z yuritdi. Shuningdek, akademik halollik talablari, ilmiy va o‘quv jarayonida unga qat’iy rioya etish zarurati yuzasidan batafsil tushuntirishlar berildi.
Bundan tashqari, universitetda ko‘rsatilayotgan xizmatlar sifatini yanada yaxshilash maqsadida joriy etilgan https://feedback.urdu.uz platformasi, undan foydalanish tartiblari va murojaat yuborish imkoniyatlari haqida ham talabalarga amaliy ma’lumotlar taqdim etildi.

#Академическая честность
Сегодня, 17 февраля, в Urgench State University был организован ряд встреч, направленных на укрепление правового сознания, ответственности и культуры академической честности среди студентов.
В частности, встречи были проведены со студентами 1 курса направлений «Физика» и «Механика» факультета физики и математики, а также со студентами 2 курса факультета естественных и сельскохозяйственных наук. В ходе встреч главный специалист отдела управления системой комплаенс-контроля Ozodbek Iskandarov подробно рассказал о негативном влиянии коррупции на развитие общества, а также о важности принципов открытости и честности в борьбе с ней. Кроме того, были даны подробные разъяснения по требованиям академической честности и необходимости строгого соблюдения этих требований в научном и учебном процессе.
Также студентам была представлена практическая информация о платформе https://feedback.urdu.uz, внедренной в университете с целью дальнейшего повышения качества предоставляемых услуг, а также о порядке её использования и возможностях направления обращений.