Rektor talaba-yoshlarning tashabbuslarini qo‘llab-quvvatladi
Bugun Urganch davlat universitetida “Rektor va yoshlar uchrashuvi” tashkil etildi. Unda universitet rektori Feruza Madraximova oliygohning Fizika-matematika, Xorijiy filologiya hamda Tabiiy va qishloq xo‘jaligi fanlari fakulteti talabalari bilan ochiq va samimiy muloqot olib bordi.
Uchrashuv erkin va do‘stona ruhda o‘tdi. Uchrashuv davomida rektor talabalarni mavjud imkoniyatlardan samarali foydalanish, doimiy ravishda o‘z ustida ishlash hamda oldiga yuksak maqsadlar qo‘yishga chorladi.
Talabalar ham faol ishtirok etib, o‘z fikr-mulohazalari, taklif va tashabbuslarini ilgari surdilar. Xususan, innovatsion startap loyihalar, o‘quv amaliyotlar, turli stipendiya dasturlari, xalqaro grantlar hamda tanlovlarda ishtirok etish bo‘yicha bildirilgan tashabbuslar atroflicha muhokama qilindi.
Rektor yoshlar tomonidan ilgari surilgan taklif va tashabbuslarni qo‘llab-quvvatlab, ularni amaliyotga joriy etish yuzasidan mas’ullarga tegishli topshiriqlar berdi.
Mazkur uchrashuv yoshlarning tashabbuslarini ro‘yobga chiqarish, ularning intellektual va ijodiy salohiyatini qo‘llab-quvvatlash, shuningdek, universitet hayotida faol ishtirokini yanada kuchaytirishga xizmat qilishi bilan ahamiyatlidir.

Ректор поддержала инициативы студенческой молодежи
Сегодня в Ургенчском государственном университете состоялась встреча «Ректор и молодежь». В ходе мероприятия ректор университета Феруза Мадрахимова провела открытый и искренний диалог со студентами факультетов физико-математических наук, иностранных филологий, а также естественных и сельскохозяйственных наук.
Встреча прошла в свободной и дружеской атмосфере. В ходе общения ректор призвала студентов эффективно использовать имеющиеся возможности, постоянно работать над собой и ставить перед собой высокие цели.
Студенты также приняли активное участие, высказывая свои мнения, предложения и инициативы. В частности, были подробно обсуждены инициативы, касающиеся инновационных стартап-проектов, учебной практики, различных стипендиальных программ, международных грантов и участия в конкурсах.
Ректор поддержала выдвинутые молодежью предложения и инициативы и дала соответствующие поручения ответственным лицам по их реализации.
Данная встреча имеет важное значение для реализации инициатив молодежи, поддержки их интеллектуального и творческого потенциала, а также дальнейшего усиления их активного участия в жизни университета.