Xushnudbek Xudoyberdiyev: Bugun boshlang – imkoniyatlar siz kutgandan ham yaqin!
Bugun “O‘zA kunlari” loyihasi doirasida Urganch davlat universitetida taniqli bloger Xushnudbek Xudoyberdiyev ishtirokida talaba-yoshlar bilan ochiq muloqot tashkil etildi.
Uchrashuvni universitet rektori Feruza Madrahimova kirish so‘zi bilan ochib berib, O‘zbekiston Milliy axborot agentligi jamoasiga hamkorlik uchun minnatdorlik bildirdi. Shuningdek, tadbirda Xorazm viloyati hokimi o‘rinbosari Botir Sayidovning nutqi tinglanib, yoshlar bilan ishlash, ularni qo‘llab-quvvatlash borasidagi dolzarb fikrlar bildirildi.
Uchrashuvda taniqli bloger X.Xudoyberdiyev talabalarga raqobatbardosh kadr bo‘lish yo‘lida doimiy izlanish, chet tillarini mukammal o‘rganish, oʻz ustida ishlash, zamonaviy texnologiyalarni chuqur egallash hamda yurtimizda yaratilayotgan keng imkoniyatlardan samarali foydalanish yuzasidan foydali tavsiyalar berdi. U o‘zining shaxsiy tajribasi asosida qimmatli maslahatlari bilan o‘rtoqlashib, yoshlarni ilg‘or g‘oya va tashabbuslarni ro‘yobga chiqarishga ilhomlantirdi.
Shu bilan birga, talaba-yoshlar tomonidan berilgan savollarga batafsil javob berilib, ochiq va samimiy muloqot muhiti yaratildi.

Хушнудбек Худойбердиев: Начните сегодня — возможности ближе, чем вы думаете!
Сегодня в рамках проекта «Дни УзА» в Ургенчском государственном университете состоялась открытая встреча со студентами с участием известного блогера Хушнудбека Худойбердиева.
Мероприятие открыло вступительное слово ректора университета Ферузы Мадрахимовой, которая выразила благодарность коллективу Национального информационного агентства Узбекистана за сотрудничество. Также на встрече было заслушано выступление заместителя хокима Хорезмской области Ботира Сайидова, в котором были озвучены актуальные идеи по работе с молодежью и ее поддержке.
В ходе встречи известный блогер Х. Худойбердиев дал студентам полезные рекомендации о том, как стать конкурентоспособными специалистами: постоянно развиваться, в совершенстве изучать иностранные языки, работать над собой, глубоко осваивать современные технологии, а также эффективно использовать широкие возможности, создаваемые в нашей стране.
Он поделился ценными советами на основе личного опыта и вдохновил молодежь на реализацию передовых идей и инициатив.
Вместе с тем студенты получили подробные ответы на свои вопросы, что способствовало созданию открытой и искренней атмосферы общения.