Rektor IT yo‘nalishidagi fakultetlar faoliyati bilan tanishdi
Urganch davlat universiteti rektori Feruza Madraximova Telekommunikatsiya texnologiyalari hamda Kompyuter injiniring fakultetlarida boʻlib, sharoitlar bilan tanishdi.
Jarayon davomida o‘quv auditoriyalari va ilg‘or laboratoriyalar ko‘zdan kechirildi, dars jarayonlari kuzatildi. Ayniqsa, IT yo‘nalishida izlanish olib borayotgan talabalar bilan muloqot o‘rnatilib, ularning innovatsion g‘oyalari va amaliy loyihalari yuqori baholandi.
Rektor “Inkubatsiya markazi” faoliyati bilan tanishar ekan, bu yerda startap loyihalar ustida ishlayotgan yoshlarning tashabbuskorligi va kreativ yondashuvini alohida e’tirof etdi. Ularning har bir g‘oyasi ortida kelajak texnologiyalarining poydevori yotganini ta’kidlab, doimiy qo‘llab-quvvatlash muhimligini qayd etdi.
Shuningdek, “Muhandislik maktabi”da amalga oshirilayotgan “Urganch aqlli shahar” yirik loyihasi doirasida iqtidorli talabalarning ishlanmalari bilan tanishgan Feruza Madraximova ularning salohiyatini eʼtirof etib, mas’ullarga ushbu iqtidorli yoshlar uchun yanada qulay va zamonaviy sharoitlar yaratish bo‘yicha aniq topshiriqlar berdi.

The Rector Reviewed the Activities of IT Faculties
The Rector of Urgench State University, Feruza Madrakhimova, visited the Faculties of Telecommunication Technologies and Computer Engineering and got acquainted with the existing conditions.
During the visit, classrooms and advanced laboratories were inspected, and the teaching process was observed. Particular attention was given to engaging with students conducting research in the IT field, whose innovative ideas and practical projects were highly appreciated.
While reviewing the activities of the “Incubation Center,” the Rector specifically highlighted the initiative and creative approach of young people working on startup projects. She emphasized that each of their ideas forms the foundation of future technologies and noted the importance of continuous support.
Additionally, after getting acquainted with the developments of talented students within the framework of the large-scale “Urgench Smart City” project implemented at the “Engineering School,” Feruza Madrakhimova recognized their potential and gave specific instructions to responsible officials to create even more favorable and modern conditions for these talented youth.