“Yangi Oʻzbekiston talabalari olimpiadasi”ga tantanali start berildi
Bugun Olimpiya va paralimpiya shon-shuhrati muzeyida “Yangi Oʻzbekiston talabalari olimpiadasi” sport musobaqalarining tantanali ochilish marosimi boʻlib oʻtdi. Ochilish marosimida Xorazm viloyatidagi barcha oliy ta’lim muassasalari mas’ullari, shuningdek, talaba-yoshlari Urganch davlat universiteti studiyasidan turib, faol ishtirok etdilar.
Ta’kidlanganidek, tadbir doirasida aprel-may oylari oliy taʼlim muassasalarida “Sogʻlomlashtirish va sport” oyligi etib belgilandi. “Yangi Oʻzbekiston talabalari olimpiadasi” sport musobaqalari doirasida 7 ta sport turi: Basketbol, Voleybol, Gandbol, Yengil atletika, Stol tennis, Suzish hamda Futbol boʻyicha bellashuvlar oʻtkazilishi belgilab olindi.
Mazkur sport musobaqalari doirasida Urganch davlat universitetida talabalar o‘rtasida sportning basketbol, voleybol, gandbol hamda futbol turlari bo‘yicha bellashuvlar o'tkazildi.

Торжественный старт Олимпиады студентов «Новый Узбекистан»
Сегодня в Музее славы Олимпийских и Паралимпийских игр состоялась торжественная церемония открытия спортивных соревнований «Олимпиада студентов „Новый Узбекистан“». На церемонии открытия приняли активное участие все ответственные лица высших учебных заведений Хорезмской области, а также студенты, которые подключились к мероприятию из студии Ургенчского государственного университета.
Отмечено, что в рамках мероприятия апрель и май были объявлены месяцами «Оздоровления и спорта» в высших учебных заведениях. В рамках спортивной Олимпиады «Новый Узбекистан» были запланированы соревнования по 7 видам спорта: баскетбол, волейбол, гандбол, легкая атлетика, настольный теннис, плавание и футбол.
В рамках этих спортивных соревнований в Ургенчском государственном университете среди студентов прошли соревнования по баскетболу, волейболу, гандболу и футболу.