Urganch davlat universitetida Xiva tumani hokimi Sardor Polvonov tuman prokurori Alisher Ro‘zmetov hamda tuman IIB boshligʻi Akmal Matchanov hamrohligida universitetida tahsil olayotgan xivalik talabalar bilan ochiq muloqot o‘tkazdi.
Uchrashuvni universitet rektori Feruza Madrahimova ochib berib, yurtimizda yoshlarga yaratilayotgan keng imkoniyatlar haqida to‘xtaldi. Shuningdek, Sardor Polvonovning yosh, tashabbuskor rahbar sifatidagi faoliyati e’tirof etilib, u ko‘plab yoshlar uchun shaxsiy namuna ekani alohida ta’kidlandi, universitetimizni muvaffaqiyatli tamomlagan bitiruvchisi sifatida e’tirof etildi.
Samimiy va ochiq ruhda o‘tgan muloqot davomida hokim yoshlarni har tomonlama qo‘llab-quvvatlash, ularning tashabbuslarini rag‘batlantirish masalalariga to‘xtaldi. Talabalar tomonidan bandlik, tadbirkorlik va boshqa dolzarb yo‘nalishlar bo‘yicha berilgan savol hamda takliflar tinglanib, ularni qo‘llab-quvvatlash va amaliy yordam ko‘rsatish yuzasidan aniq fikrlar bildirildi.

Khiva District Governor Sardor Polvonov Meets with Students from Khiva
At Urgench State University, the Governor of Khiva district, Sardor Polvonov, accompanied by District Prosecutor Alisher Ro‘zmetov and Head of the District Internal Affairs Department Akmal Matchanov, held an open dialogue with students from Khiva who are studying at the university.
The meeting was opened by the Rector of the university, Feruza Madrahimova, who spoke about the wide range of opportunities being created for young people in our country. It was also emphasized that Sardor Polvonov, as a young and proactive leader, serves as a role model for many young people, and he was recognized as a successful graduate of the university.
During the sincere and open discussion, the governor focused on supporting young people in all aspects and encouraging their initiatives. Students raised questions and proposals on important topics such as employment, entrepreneurship, and other relevant areas. Concrete opinions were expressed regarding their support and the provision of practical assistance.