Rektor Xorijiy filologiya fakulteti jamoasi bilan uchrashdi
Uchrashuv avvalida fakultet dekani Zohid Jumaniyozov tomonidan fakultet faoliyatiga oid batafsil hisobot taqdim etildi. Unda ta’lim sifati, ilmiy faoliyat, xalqaro hamkorlik yo‘nalishlarida amalga oshirilayotgan ishlar, erishilgan natijalar hamda istiqboldagi ustuvor vazifalar haqida atroflicha ma’lumot berildi.
Muloqot davomida rektor tomonidan kafedralar kesimida ilmiy salohiyat holati tahlil qilinib, professor-o‘qituvchilarning dissertatsiya ishlari himoya qilish jarayonlarida har doim qo’llab-quvvatlashga tayyor ekanligi bildirildi. Ilmni ta’lim bilan birga olib borish zarurligi ta’kidlandi.
Shuningdek, fakultetda mavjud xalqaro loyihlar, tashkil etilgan chet tili to’garaklari, talabalarning xalqaro olimpiada va tanlovlardagi ishtiroki, darslik va o’quv qo’llanmalar chop etilishi holati, ustoz-shogird an’analarini takomillashtirish masalalari atroflicha muhokama etildi.
Ochiq va samimiy ruhda o‘tgan uchrashuvda professor-o‘qituvchilarning taklif va tashabbuslari tinglanib, mavjud muammolarni bartaraf etish bo‘yicha amaliy chora-tadbirlar belgilandi.

Ректор встретилась с коллективом факультета иностранной филологии
17 апреля в рамках очередных встреч ректора Ургенчского государственного университета Ферузы Мадрахимовой с факультетами была организована встреча с коллективом факультета иностранной филологии.
В начале встречи декан факультета Зохид Джуманиязов представил подробный отчет о деятельности факультета. В нем была представлена исчерпывающая информация о проводимой работе в области качества образования, научной деятельности и международного сотрудничества, а также о достигнутых результатах и приоритетных задачах на перспективу.
В ходе диалога ректор проанализировала состояние научного потенциала в разрезе кафедр и заявила о готовности всесторонне поддерживать преподавателей в процессе защиты диссертационных работ. Было подчеркнуто значение сочетания науки и образовательного процесса.
Также подробно обсуждались реализуемые международные проекты факультета, работа языковых кружков, участие студентов в международных олимпиадах и конкурсах, состояние издания учебников и учебных пособий, а также совершенствование системы наставничества.
Встреча прошла в открытой и доверительной атмосфере, были выслушаны предложения и инициативы профессорско-преподавательского состава, а также определены практические меры по решению существующих проблем.