Atamurotov Alimardon Abdirimovich Urganch davlat universitetining Ilmiy ishlar va innovatsiyalar boʻyicha prorektori lavozimiga tayinlandi.
Tayinlovga qadar V.I.Romanovskiy nomidagi Matematika instituti Xorazm bo‘limi rahbari, shuningdek, Urganch davlat universiteti Matematik tahlil kafedrasi dotsenti  lavozimida faoliyat yuritgan.
Fizika-matematika fanlari doktori (DSc), dotsent.
A.Atamurotov 30 dan ortiq ilmiy maqolalar muallifi. Talabalar o‘rtasida Respublika va xalqaro matematika olimpiadalari g‘oliblarini tayyorlagan. Olti nafar  davlat nomdor stipendiyasi sovrindorlariga rahbarlik qilgan. 2018-yilda o‘tkazilgan Al-Xorazmiy nomidagi birinchi talabalar xalqaro matematika olimpiadasini tashkilotchi koordinatori va ushbu olimpiada tashkiliy qo‘mitasining doimiy a’zosi.  Urganch uavlat universiteti huzuridagi ilmiy darajalar beruvchi Ilmiy kengash a’zosi.

Atamurotov Alimardon Abdirimovich has been appointed as Vice-Rector for Research and Innovation at Urgench State University.
Prior to this appointment, he served as Head of the Khorezm Branch of the V.I. Romanovsky Institute of Mathematics and also worked as an Associate Professor at the Department of Mathematical Analysis at Urgench State University.
Doctor of Physical and Mathematical Sciences (DSc), Associate Professor.
A. Atamurotov is the author of more than 30 scientific publications. He has trained winners of national and international mathematics Olympiads among students and supervised six recipients of prestigious state scholarships. In 2018, he served as the organizational coordinator of the first Al-Khwarizmi International Student Mathematics Olympiad and is a permanent member of its organizing committee. He is also a member of the Academic Council authorized to confer scientific degrees at Urgench State University.